українська російська англійська
Стартував місячник безпеки на морському та річковому транспорті
11.04.2012 | 09:23
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Укрморрічінспекцією розпочато проведення місячника безпеки на морському та річковому транспорті – заходу, який щорічно проводиться для обміну досвідом та забезпечення системності у роботі з питань безпеки судноплавства, а також з метою попередження виникнення аварійних подій на морському та річковому транспорті.

Особливість цьогорічного місячника, яка відрізняє його від попередніх – це новий підхід у його проведенні, запроваджений Укрморрічінспекцією та покликаний забезпечити уникнення формалізму під час реалізації запланованих заходів. Суть нововведення полягає у застосуванні методу самооцінки стану ефективності забезпечення безпеки судноплавства та залученні з цією метою до проведення місячника найдосвідченіших фахівців галузі. Так, до складу Комісій, які протягом місяця здійснюватимуть перевірки поточного стану безпеки на морському та річковому транспорті, увійшли не лише фахівці Укрморрічінспекції, але й ДП «Держгідрографія», Одеського, Іллічівського портів та порту «Южний», Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків, а також Інституту проблем ринку та еколого-економічних досліджень Національної академії наук України, Інформаційно-аналітичного центру морського та річкового транспорту.

Комісії вже розпочали свою роботу та до 25 квітня поточного року ними буде проведено ретельні перевірки дотримання на водному транспорті України національних і міжнародних вимог безпеки судноплавства. Також перевірятиметься поточний стан морських шляхів і навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства у виключній (морській) економічній зоні, територіальному морі та внутрішніх морських водах України. Крім того, Комісія здійснить вибіркові перевірки суден під державним прапором України для аналізу поточного стану виконання в Україні Правил контролю суден та низку інші заходів відповідно до затверджених планів перевірок.

По завершенню місячника Укрморрічінспекцією буде здійснено детальний аналіз поточного стану аварійності на водному транспорті України. На його основі відомством буде розроблено комплекс заходів, спрямованих на усунення виявлених недоліків та посилення рівня безпеки на морському та річковому транспорті.

 

версія для друку