українська російська англійська
Мадридська система міжнародної реєстрації знаків: використання в Україні
11.04.2012 | 09:56
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності України

У Києві відбувся регіональний семінар «Мадридська система міжнародної реєстрації знаків», організований Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, Державною службою інтелектуальної власності України , Державним підприємством «Український інститут промислової власності» та Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати.

За словами Голови Державної служби інтелектуальної власності України Миколи Паладія, «співпраця з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності є дуже важливою для української сторони. Ми віддані спільним цілям зміцнення світової системи правової охорони інтелектуальної власності та щиро підтримуємо діяльність ВОІВ, спрямовану на стабільну гармонійну співпрацю між державами-членами організації. Ми також сподіваємося на подальшу плідну роботу з метою реалізації спільних проектів».

На семінарі виступили Тетяна Демченко, старший юрист відділу інформаційної та роз’яснювальної роботи управління міжнародних реєстрів Мадридської та Лісабонської систем, сектор брендів і промислових зразків ВОІВ, Інна Шатова, начальник відділу правового забезпечення та захисту прав, заступник начальника управління промислової власності ДСІВУ, Анатолій Курзін, в.о. заступника директора з питань експертизи ДП «УІПВ», Володимир Михайлов, генеральний секретар УНКМТП та Наталія Мещерякова, голова Комісії з питань інтелектуальної власності УНКМТП.

Так, Тетяна Демченко докладно поінформувала присутніх з питань міжнародної реєстрації знаків відповідно до Мадридської системи, повідомила про загальні принципи, останні тенденції розвитку та особливості використання Мадридської системи для отримання охорони торговельної марки за кордоном, а також про централізоване управління міжнародною реєстрацією.

Представники УНК МТП поінформували про низку рекомендацій щодо інтелектуальної власності, які надають інформацію, за допомогою якої підприємства зможуть здійснити практичні заходи для оцінки ефективності політики управління своєю інтелектуальною власністю, особливо в сфері авторського права та права на торговельні марки, захистити свою інтелектуальну власність та розглянути додаткові можливості підвищення ефективності управління ризиками, пов’язаними з контрафакцією та піратством.

Патентний повірений, управляючий партнер Бюро патентних повірених «IPR Group» Кирило Кістерський розповів у своїй доповіді про важливість охорони торговельних марок в Україні та за кордоном, а також поділився досвідом використання Мадридської системи в Україні.

Начальник відділу міжнародних реєстрацій знаків для товарів і послуг ДП «УІПВ» Світлана Сухінова у своїй доповіді поінформувала присутніх про правила подання заявки на міжнародну реєстрацію знака в Україні.

Після цього відбулася загальна дискусія учасників семінару, в якій кожен з присутніх зміг висловити свою точку зору та поставити питання доповідачам з особливостей функціонування Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків.

Наступний регіональний семінар з питань Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків відбудеться 12 квітня у Львові.

версія для друку