українська російська англійська
На Сумщині будуть створені нові центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги
11.04.2012 | 14:46
Сумська ОДА

До кінця 2012 року на Сумщині буде створено чотири центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

«За ініціативи Президента України Віктора Януковича у державі та на Сумщині, зокрема, впроваджено механізм реалізації гарантованого конституційного права на отримання юридичної допомоги», – зазначила у ході засідання круглого столу в Сумському національному аграрному університеті начальник юридичного відділу Сумської облдержадміністрації Алла Панченко.

За її словами, з серпня 2011 року на Сумщині запроваджено проект «Безоплатна правова допомога». За час його реалізації безкоштовну консультацію кваліфікованого юриста в облдержадміністрації отримало 67 жителів регіону, у райдержадміністраціях – понад 400, повідомила посадовець.

Аби забезпечити українців вторинною безоплатною допомогою, в державі розпочато створення відповідних центрів. За словами заступника начальника відділу правової експертизи та нормопроектування Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України Павла Корнієнка, найближчим часом буде проведено конкурс адвокатів, який полягатиме у перевірці теоретичних знань, практичних навичок і умінь претендента. За підсумками конкурсу будуть сформовані регіональні реєстри адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну допомогу за контрактом чи на підставі договору.

«Адвокатів, які співпрацюватимуть з громадянами, держава стимулюватиме справедливою грошовою винагородою», – зазначив Павло Корнієнко.

«Вторинна правова допомога, а саме: захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів громадян у судах, складання процесуальних документів, передбачена для малозабезпечених осіб, а також дітей-сиріт, ветеранів війни, реабілітованих та інших категорій соціально незахищених осіб. Таку допомогу можуть отримати і громадяни, до яких застосовано адміністративне затримання чи арешт, або коли участь захисника в кримінальному процесі є обов’язковою», – констатувала Алла Панченко.

У повному обсязі всі види безоплатної правової допомоги, передбачені Законом, надаватимуться з 1 січня 2017 року.

версія для друку