українська російська англійська
Влада тримає на контролі спорудження міні-ГЕС на карпатських річках: від проектування до будівництва
11.04.2012 | 17:10
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

У Верховинському районі Івано-Франківської області відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму, на якому розглядалося питання щодо перспектив та можливих негативних наслідків масового спорудження міні-ГЕС на карпатських річках Івано-Франківської області.

Засідання комісії проводилося у розширеному форматі з залученням фахівців, науковців та громадських активістів. У роботі комісії взяв участь перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області.

Члени комісії ознайомилися з будівництвом ГЕС на річці Дземброня та зустрілися з місцевими жителями.

За підсумками засідання, голова обласної ради Олександр Сич рекомендував Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області та інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в області здійснювати контроль за дотриманням норм чинного законодавства під час проектування та будівництва міні-ГЕС, а також запропонував доручити Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області провести перевірки та довести до відома громадськості інформацію про якість води до водозабору Пробійнівської міні-ГЕС та на виході з гідроелектростанції. Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області рекомендовано звернутися до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо проведення комплексної екологічної експертизи національного проекту «Енергія природи» на предмет дотримання екологічної безпеки при реалізації проекту будівництва малих ГЕС у Карпатах, врахувавши зменшення водності гірських річок.

 

 

версія для друку