українська російська англійська
Україна та Румунія співпрацюватимуть у транспортній сфері
11.04.2012 | 17:06
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Україна та Румунія активізують співробітництво - після семирічної перерви відновлено діалог на міжурядовому рівні між Україною та Румунією щодо розвитку транспорту, туризму та інших секторів економіки. Перше засідання Українсько–румунської Комісії з питань економічного, промислового, наукового та технічного співробітництва відбулося сьогодні, 11 квітня, у Києві. Українську частину Комісії очолив Перший заступник Міністра інфраструктури Костянтин Єфименко. Голова румунської делегації – Державний секретар Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії Єусебіу Пістру.

Під час засідання Комісії сторони, зокрема, домовились співпрацювати у транспортній сфері.  Україна та Румунія відзначили перспективність співпраці у рамках коридору ТРАСЕКА, зокрема, розвитку вантажних перевезень з використанням переваг поромних переправ. На переконання представників обох держав, зараз значні перспективи має  розвиток комбінованих/мультимодальних перевезень, враховуючи їх економічність, скорочення часу доставки і можливості вибору оптимального маршруту транспортування вантажів. Мова йде про пришвидшене транспортування вантажів у напрямку Балтійське море – Чорне море, зокрема, поїздом комбінованого транспорту «Вікінг» та контейнерним поїздом «Зубр».

«По мультимодальних перевезеннях ми передали румунській стороні всю інформацію про стан справ в Україні. Ми зацікавлені у залученні максимальної кількості контейнерних і контрейлерних перевезень, використовуючи усі переваги, які  надає наша розгалужена мережа залізниць», - зазначив Костянтин Єфименко. За його словами,  вже влітку з румунською стороною, також за участі Литви, Білорусі та Туреччини, буде проведено нараду для зміцнення взаємовідносин у цій сфері перевезень.

Як повідомив Костянтин Єфименко, Україною ведеться активна робота з розвитку мультимодальних перевезень з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону в країни Західної і Східної Європи транзитом через територію нашої держави.

Зважаючи на активізацію обсягів автомобільних перевезень у 2011 році, представники України запропонували лібералізувати ринок автомобільних перевезень.

Також українська сторона поінформувала румунську щодо пропозиції України стосовно маршруту Чорноморської кільцевої магістралі нашою територією, і сторони домовилися про наступне обговорення цього питання в тристоронньому форматі Україна-Румунія-Молдова.

Крім того, під час засідання сторони обговорили співпрацю у промисловому секторі: машинобудуванні, металургії, хімічній, легкій та меблевій промисловості, електроніці та електротехніці, суднобудуванні, виробництві будматеріалів, авіаційній галузі, а також у енергетичній сфері, сільському господарстві, туризмі тощо.

За результатами  досягнутих під час засідання Комісії домовленостей сторонами створено  три робочі групи – зі співпраці у сферах транспорту та інфраструктури, співробітництва у сфері геопросторової інформації та співпраці у сфері туризму, які на постійній основі вирішуватимуть поставлені перед ними завдання.

Наступне засідання Комісії сторони домовилися провести в Бухаресті у 2013 році.

 

версія для друку