українська російська англійська
Українські та польські військові обговорили питання організації взаємодії під час Євро-2012
12.04.2012 | 10:22
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

11 квітня у Вінниці відбулася робоча зустріч керівного складу повітряних cил Збройних сил України та Республіки Польща.

Українську військову делегацію очолював командувач повітряних сил Збройних сил України генерал-полковник Сергій Онищенко. Іноземну делегацію на заході очолив командувач повітряних сил ЗС Республіки Польща генерал-лейтенант Лех Маєвські.

Сторони обговорили перспективи подальшого співробітництва, зокрема, з питань організації взаємодії повітряних сил обох держав під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році, а також обміну досвідом щодо функціонування Командного центру повітряних сил Збройних сил України (Центру повітряних операцій). У ході робочого засідання також були порушені питання реформування військової авіації і військ протиповітряної оборони, досягнення взаємосумісності за стандартами НАТО, обміну інформацією про повітряну обстановку, заходи пошуково-рятувального забезпечення та метеорологічну ситуацію.

Крім того, українські та польські військові обговорили можливість проведення двостороннього тренування визначених сил і засобів, які залучаються до виконання завдань із забезпечення безпеки проведення Євро-2012, а також перспективу двостороннього навчання “Безпечне небо – 2013”.

«Повітряні сили наших країн готові до проведення Євро-2012. Досягнуті домовленості з багатьох питань та успішне проведення минулого року навчання “Безпечне небо – 2011” з відпрацювання різноманітних позаштатних ситуацій та варіантів реагування на ймовірні повітряні загрози, є яскравим тому підтвердженням», – зазначив генерал-лейтенант Лех Маєвські.

Іноземні гості відвідали Військово-історичний музей повітряних сил Збройних сил України та поклали квіти до пам’ятника загиблим льотчикам.

Варто зазначити, що відповідно до програми перебування польських військових в Україні 12 квітня у Києві заплановані протокольна зустріч делегації повітряних сил ЗС Республіки Польща з керівництвом Генерального штабу Збройних сил України, а також відвідування підприємств вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

 

версія для друку