українська російська англійська
Валерій Мунтіян: Договір про ЗВТ з СНД економічно вигідний і має бути ратифікований якомога швидше
12.04.2012 | 11:07
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Організована у ЗМІ інформаційна хвиля щодо того, ніби Прем'єр-міністр України Микола Азаров підписав Договір про зону вільної торгівлі країн СНД «під свою відповідальність» і при цьому «вийшов за межі директив» дезінформує суспільство і носить провокаційний характер. Ніяких фактів для сумнівів у правомочності підписання не існує.

Так прокоментував ситуацію  Урядовий уповноважений України з питань співпраці з Російською Федерацією, державами-учасницями СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

У першу чергу Урядовий уповноважений зазначив, що Президент України Віктор Янукович окремим дорученням затвердив склад переговорної групи з ведення переговорів про проект Договору про ЗВТ СНД та директиви на ведення переговорів.

Микола Азаров виконав директиви і діяв відповідно до наданих повноважень. «Директиви Прем'єр-міністрові Азарову також були схвалені Кабінетом Міністрів України, а повноваження на підписання угоди про ЗВТ надані Президентом України документом, який називається доручення Ради глав держав СНД, що повною мірою відповідає чинному законодавству України», - заявив Валерій Мунтіян.

Також не відповідає дійсності інформація про парафування тексту Договору, оскільки парафованого тексту Договору не існує. Валерій Мунтіян підкреслив, що Договір не двосторонній, а багатосторонній - його підписали 8 країн-учасниць, тому вести переговори лише з Москвою, яка, до речі, вже ратифікувала зазначений документ, немає сенсу.

Разом з тим, як стверджує Урядовий уповноважений, Договір про ЗВТ з СНД є збалансованим документом, причому він повністю ґрунтується на принципах і нормах СОТ. Тому не протирічить зоні вільної торгівлі з країнами Євросоюзу.

На тверде переконання Валерія Мунтіяна, без зони вільної торгівлі Співдружність Незалежних Держав неповноцінна. Статистика свідчить,  що в Україні експорт перевищує 50% ВВП, а 42% зовнішньоторговельного обороту, або 70,8 млрд. дол. США за 2011 рік припадає на ринки СНД. Це також сприяє притоку інвестицій і інновацій в країну. Тому цей Договір стратегічно важливий, адже інакше економіка Україна втрачає не тільки надходження в бюджет, а й традиційні ринки.

Урядовий уповноважений Валерій Мунтіян переконаний, що Україна повинна якомога швидше ратифікувати Договір про ЗВТ з СНД і приступити до роботи з його реалізації.

 

версія для друку