українська російська англійська
На Київщині стартувало будівництво першого річкового перевантажувального терміналу
12.04.2012 | 15:36
КИЇВСЬКА ОДА

На Київщині стартувало будівництво першого річкового перевантажувального терміналу компанії «НІБУЛОН» філії «Переяславська» в селі Чирське, що на Переяслав - Хмельниччині. В урочистому закладанні капсули на будівництво нового об'єкту взяв участь голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк.

Орієнтовна вартість будівництва об'єкта у селі Чирське складає більше ста шістдесяти мільйонів гривень. Компанія «НІБУЛОН» уже інвестувала сорок мільйонів доларів у Київський регіон із запланованих шістдесяти.

«Такі спільні проекти - перші кроки на шляху до втілення в життя реформ, ініційованих Президентом України. Адже інвестори сприяють нарощуванню виробництва продукції, наповненню місцевих бюджетів і збільшенню кількості робочих місць. Зараз на будівництві терміналу працює 1500 людей. Після здачі в експлуатацію на підприємстві буде зайнято 500 осіб на постійній основі», - підкреслив голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк.

Сучасний перевантажувальний термінал розміщуватиметься на земельній ділянці площею понад 5 гектарів. Об'єм зберігання зерна становитиме 75,6 тисяч тонн, потужність сушарок - 3 тисячі тонн на добу.

Новий перевантажувальний термінал у селі Мирське стане північними воротами флоту компанії «НІБУЛОН». Саме звідси сільгосппродукція буде транспортуватися по Дніпру до Перевантажувального терміналу компанії у Миколаєві. Потужність відвантаження на водний транспорт складатиме 10 тисяч тонн на добу. На терміналі філії «Переяславська» буде зведено причал довжиною 105 метрів і шириною 18 метрів. На причалі встановлять суднонавантажувальну машину та інше обладнання для завантаження несамохідних суден, потужністю 500 тонн/год.

Особливістю географічного положення нового терміналу стане його близьке розташування до Канівського водосховища. Відтак з метою забезпечення захисту водного середовища від забруднення у філії «Переяславська» буде впроваджено технологію очистки господарсько-побутових стічних вод із використанням ультрафільтраційних біореакторів мембранного типу виробництва. Варто зазначити, що нові інвестори - екологічно свідоме підприємство. Для очищення повітря в аспіраційних системах використовуватиметься пилоочисне устаткування вищого світового рівня.

Голова ОДА Анатолій Присяжнюк та генеральний директор «НІБУЛОНу» Олексій Вадатурський пообіцяли присутнім ввести перевантажувальний термінал філії «Переяславська» експлуатацію до кінця червня 2012 року. Таким чином, черговий раз демонструючи оперативність та високу якість будівництва. Окрім того, інвестпроект компанії «НІБУЛОН» передбачає зведення на Київщині ще одного сучасного комплексу з відвантаження на водний транспорт - у селі Стайки Кагарлицького району.

Прикладом соціальної відповідальності інвесторів стала робота компанії у селі Денихівка, що на Володарщині. Взяті на себе зобов'язання у Меморандумі «Про партнерство та співробітництво» компанією «НІБУЛОН» виконані - відремонтовано приміщення школи, збудовано спортивний стадіон, проведено освітлення на вулиці села. Така ж соціальна програма буде реалізована і у Переяслав-Хмельницькому районі. Компанія вже перерахувала 100 тис. грн. на розвиток інфраструктури села та 1 мільйон гривень на розвиток інфраструктури Переяслав-Хмельницького району. Вже сьогодні на ці кошти зроблено ремонт дороги у селі, ремонтуються районні школи.

 

версія для друку