українська російська англійська
Правоохоронці за перший квартал виявили 3,3 тисячі злочинів у бюджетній сфері
12.04.2012 | 16:44
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

У Міністерстві внутрішні справ сьогодні відбувся брифінг на тему «Викриття злочинів у бюджетній сфері» за участю першого заступника начальника Департаменту державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Вадима Сливенка.

Аналізуючи результати роботи за перший квартал 2012 року, посадовець зауважив, що правоохоронці вже виявили 3,3 тисяч злочинів у сфері бюджетних зловживань. Попередньо встановлена сума збитків - більше 800 млн. грн.

Слід зазначити, що чималу долю державних збитків становлять наслідки від порушень під час проведення державних закупівель - 400 млн. грн. Задля недопущення таких порушень Міністерство внутрішніх справ звернулося до всіх центральних органів виконавчої влади з пропозицією щодо участі працівників апарату Міністерства у роботі конкурсних комісій із правом дорадчого голосу та отримання доступу до паспортів бюджетних програм, які ними реалізуються.

Започаткована практика дала позитивний профілактичний ефект. Із понад 500 проведених торгів, на яких були присутні працівники міліції, було зупинено та відмінено понад 250 закупівель, з яких у 60% рішення про відміну прийняте лише через присутність працівника міліції.

Серед найбільш корумпованих сфер діяльності фахівці виділяють агропромисловий та паливно-енергетичний комплекси, сфери охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, будівництва та ЖКГ. На жаль, саме тут, у найбільш важливих для суспільства галузях спостерігається тотальне зловживання службовим становищем та збагачення за рахунок бюджетних коштів.

«Користуючись нагодою, хотів би висловити подяку органам прокуратури, Антимонопольному комітету, Державній податковій адміністрації, Міністерству економіки, адже саме завдяки плідній співпраці з цими відомствами справа боротьби зі злочинами у бюджетній сфері не стоїть на місці, а рухається вперед», - наголосив Вадим Сливенко.

 

версія для друку