українська російська англійська
Промисловий і діловий потенціал Дніпропетровщини презентовано в Брюсселі
13.04.2012 | 11:34
Дніпропетровська ОДА

Серед регіонів країн, які не є членами Європейського Союзу, Дніпропетровщина першою провела генеральну презентацію свого економічного та інвестиційного потенціалу в Комітеті Регіонів ЄС у Брюсселі. Презентацію, яка пройшла під гаслом «Де пульсує нова енергія України», європейській бізнесовій та політичній спільноті представив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул.

Ознайомитися з досягненнями і потенціалом Дніпропетровщини прийшли як депутати Європейського парламенту, так і представники бізнесу та Європейської комісії і зовнішньополітичної служби Євросоюзу. Такий інтерес – невипадковий, адже саме Дніпропетровська область стала першим регіоном, в якому впроваджуються пілотні проекти різних міжнародних організацій, в тому числі і Європейського Союзу, в різних сферах - починаючи від енергозбереження і закінчуючи підтримкою розвитку громадянського суспільства.

«Мені дуже приємно, що ми вперше проводимо цю презентацію саме в приміщенні Комітету регіонів. Це – дуже добра ознака, тому що до нас презентації такого рівня робили лише регіони країн-членів ЄС. Тому я думаю, можна сказати, що ми прорубали вікно в регіональний вимір співпраці з ЄС», - зазначив представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, звертаючись до учасників заходу.

Він підкреслив, що європейський розвиток України, зокрема економічна інтеграція до ЄС, залежить від успішного регіонального розвитку. «Я вважаю, що серце європейської інтеграції б’ється саме в регіонах. І якщо будуть успішні регіони, буде успішна інтеграція до ЄС», - сказав він.  

«Наша мета – мати прямі контакти і відносини з інвесторами з різних країн Євросоюзу та з різними регіонами країн ЄС, аби залучити на Дніпропетровщину інвестиції у створення нових робочих місць та впровадження нових сучасних технологій. Дніпропетровщина – регіон з потужним потенціалом, один з ключових регіонів України. І в справі європейської інтеграції нашої держави Дніпропетровщина лише збільшить синергію тієї роботи, яку проводить кожен регіон нашої країни і Україна в цілому. Я вважаю це лише початком цієї великої, взаємовигідної й плідної співпраці», - сказав Олександр Вілкул.

Вже під час презентації про зацікавленість заявили представники бельгійського бізнесу. «Дніпропетровщина – це регіон з колосальними можливостями для розвитку бізнесу. Такі презентації – це рішучий крок для обміну досвідом та можливостями, підвищення суспільного інтересу. Компанії Фландрії можуть вести успішний бізнес в регіонах України», - сказала Евелін Стаеленс – представник організації «Інвестиції і торгівля Фландрії» (Бельгія).

Учасники заходу особливо наголошували на важливості розвитку прямих відносин між регіонами України та регіонами країн ЄС. «Під час економічної кризи зміцнюється роль горизонтальних зв’язків між регіонами. І це дуже важливо для подальшої інтеграції ЄС. Гадаю, що незабаром піде процес розширення ЄС на Балкани і на Схід. І Україна – одна з найважливіших країн у цьому процесі. Тож ми повинні знайти нові форми співробітництва між ЄС і Україною на регіональному рівні, - наголосив європарламентар Милослав Рансдорф.

версія для друку