українська російська англійська
У Севастополь прибули кораблі Чорноморської групи військово-морського співробітництва
13.04.2012 | 11:52
Прес-служба Міністерства оборони

13 квітня, до порту Севастополя з візитом прибули кораблі міжнародного оперативного з’єднання Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR.

Згідно з планом квітневої активації BLACKSEAFOR та у відповідності до Переліку заходів військового співробітництва Збройних Сил України на березень-квітень 2012 року, на причалі бухти Курина українські військові моряки зустріли і забезпечили швартування корвета ВМС Болгарії «Решительни», великого десантного корабля Чорноморського флоту Росії «Цезарь Куников», фрегата ВМС Румунії «Себастіан», фрегата ВМС Туреччини «Явуз» та морського тральщика ВМС України «Черкаси».

10-12 квітня кораблі, після чотириденного перебування у порту міста Констанца (Румунія), де 6 квітня розпочалася активація, на шляху до Севастополя  провели у Чорному морі низку навчань, зокрема, з контролю за торговельним судноплавством, повітряної і надводної обстановки, пошуку та рятування, буксирування, передачі вантажів, плавання в ордерах.

Згідно з програмою візиту, сьогодні,  13 квітня, відбудуться протокольні зустрічі командування оперативного з’єднання кораблів в Командуванні Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Севастопольській міській державній адміністрації, прес-конференція на борту флагманського корабля.

Екіпажі кораблів BLACKSEAFOR протягом перебування у Севастополі матимуть змогу оглянути визначні місця міста.

14 та 15 квітня з 15.00 до 18.00 кораблі з’єднання BLACKSEAFOR будуть відкриті для відвідування мешканцями та гостями міста Севастополя.

Як планується, 17 квітня міжнародне оперативне з’єднання вийде з порту Севастополь з метою здійснення інших заходів, передбачених планом активації.

Активація оперативного з’єднання BLACKSEAFOR триватиме по 24 квітня.

Довідково. Відповідно до укладеної 2 квітня 2001 року у Стамбулі (Туреччина) Угоди про створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва, основними завданнями BLACKSEAFOR є проведення операцій з пошуку та рятування, проведення гуманітарних, протимінних операцій та операцій щодо захисту навколишнього середовища. 

 

версія для друку