українська російська англійська
Завершено аерофотозйомки всієї країни - картографічної основи кадастру
13.04.2012 | 15:09
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Запровадивши останньою в Європі автоматизоване ведення земельного кадастру, Україна використала можливість об’єднати у вітчизняній системі комп’ютеризованої «паспортизації» земельних ділянок найновітніші світові досягнення і «хай-тек» розробки. Про це заявив Голова Держземагенства України Сергій Тимченко на нараді, учасники якої розглянули діяльність пілотного проекту автоматизованої системи Державного земельного кадастру в режимі «он-лайн». Зокрема, детально ознайомилися з робочим механізмом наповнення АС ДЗК на документально-ресурсній базі одного з районів Вінниччини, а також пересвідчилися у практичних перевагах нових технічних можливостей оформлення документів та інформаційного пошуку даних на прикладі нещодавно запровадженої в пілотному режимі електронної земельно-кадастрової системи Севастополя.

Сергій Тимченко зауважив, що побудова АС ДЗК є основою завершення земельної реформи, позаяк саме Державний земельний кадастр зосереджує на собі всі магістральні завдання реформи, зокрема й відкриття ринку землі. «Держземагентство розглядає земельний кадастр як комплексне багатовекторне явище, – наголосив керівник відомства. – Для нас це інформаційна база, що забезпечує прозорість земельних відносин, основа землевпорядних та землеоціночних робіт, об’єктна основа гарантування прав громадян на землю, основне джерело інформації для земельного оподаткування і в кінцевому підсумку – єдина «інтеграційна платформа», на котрій, за прикладами світового досвіду, розташовуватимуться дані про нерухомість і природні ресурси, об’єкти інфраструктури та екологічні явища».

Як пояснив Сергій Тимченко, новітні технології наповнення та ведення Державного земельного кадастру стали категоричним імперативом часу. Ринкові економічні реалії, що прискорено набирають розмаху у сфері земельних відносин, різко наростили інтенсивність роботи земельних органів у центрі і на місцях: Держземагентство надає щорічно громадянам від півтора до двох мільйонів послуг. Відтак «паперовий кадастр уже не справляється з такою навалою інформації», отож вся надія на автоматизовану систему.

Нині, повідомив Сергій Тимченко, фактично на завершальній стадії формування картографічної основи кадастру: завершено аерофотозйомки всієї країни. На 85 відсотках її території створено ортофотоплани масштабу 1:10 000, на 80 відсотках – масштабу 1:5000 і на 55 відсотках селищ і міст – плани масштабу 1:2000. Уже є векторні індексні кадастрові карти понад 77 відсотків території України. Також завершується розробка програмно-апаратного комплексу кадастрово-реєстраційної системи. В усі територіальні органи земельних ресурсів на місцях поставлено загалом 2025 комплектів обладнання для роботи з новим програмним забезпеченням; укомплектовано відповідним обладнанням центральний сервер.

Відтак, зауважив керівник відомства, з серпня минулого року автоматизовану базу ведення кадастру централізовано, а весь документообіг між територіальними органами Держземагентства та Центром ДЗК повністю автоматизовано: «Ні громадяни, ні паперові оригінали документів більше не відсилаються в Центр ДЗК – обмін відбувається лише електронними даними через захищені канали». Суть у тому, що, не очікуючи введення в дію новітнього програмного продукту, створеного за сприяння Світового банку, фахівці Держземагенства запровадили тимчасову, перехідну автоматизовану реєстраційну систему. Тому, зауважив Сергій Тимченко, з початку нинішнього року кожен заявник може через сайт Держземагентства відстежити, на якій стадії розгляду перебуває його заява.

 

версія для друку