українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Асоційоване членство України в ЦЕРН - крок на шляху євроінтеграції
13.04.2012 | 19:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Асоційоване членство в ЦЕРН для України стане ще одним кроком на шляху до європейської інтеграції нашої країни, - заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з робочою групою Європейської Організації Ядерних Досліджень (ЦЕРН).

«У нас є хороша правова основа для співробітництва України і ЦЕРН. Ми поставили перед собою завдання стати асоційованим членом вашої організації», - зазначив Микола Азаров. При цьому він нагадав, що у березні 2011 року була підписана Спільна декларація Кабінету Міністрів України та ЦЕРН стосовно науково-технічного співробітництва, а також Меморандум про наміри стосовно можливої української заявки на набуття статусу Держави – Асоційованого члена ЦЕРН.

За словами Прем’єр-міністра, Україна має хороші традиції ядерної фізики, наукові школи. «Разом з тим ми розуміємо, що застаріла фізика – це не фізика. І тому ставимо перед собою завдання бути на рівні сучасних досягнень у фізиці. Для цього у нас є всі можливості», - відзначив Микола Азаров, додавши, що Україна експлуатує атомні станції, дослідні реактори, проводить дослідження в ядерній фізиці, а вітчизняна виробнича база дозволяє реалізовувати унікальні проекти в сфері важкого машинобудування, мікроелектроніки.

Микола Азаров зазначив, що співробітництво України із ЦЕРН триває вже 20 років.  Сьогодні 47 українських вчених задіяні в трьох проектах ЦЕРН.

«Статус асоційованого члена в ЦЕРН ми розглядаємо як можливість залучення до співробітництва не тільки науки, але й високотехнологічної промисловості», - наголосив Глава Уряду.

Нагадаємо, що у жовтні 2011 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження "Про підписання угоди між Кабінетом міністрів України та Європейською організацією ядерних досліджень (ЦЕРН) стосовно надання статусу асоційованого члена ЦЕРН".

 

версія для друку