українська російська англійська
Жителі прикордонних областей гостюватимуть без реєстрації до 90 днів
17.04.2012 | 10:33
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Набрала чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації, що була підписана 18 жовтня 2011 року в м. Донецьк у присутності Президентів України і Російської Федерації.

Тепер жителі прикордонних регіонів обох держав  можуть перетинати спільний державний кордон у міжнародних, міждержавних та місцевих пунктах пропуску того регіону, жителями якого вони є, та перебувати на території  суміжної держави  в межах регіону, в який вони в’їхали через місцевий пункт пропуску, без реєстрації та заповнення міграційних карток терміном до 90 днів.

Жителі прикордонних регіонів можуть перетинати кордон пішки, на велосипедах, мотоциклах, гужовому і легковому транспорті, човнах, що їм належать, а також на автомобільному і поромному транспорті загального користування міждержавного сполучення в межах прикордонних регіонів, а також переміщати через кордон  товари, які не призначені для виробничої або іншої комерційної діяльності, у кількості, що не перевищує передбачені законодавством Сторін норми ввезення (вивезення) товарів без сплати митних зборів і податків.

Дія цієї Угоди в Україні поширюється на громадян України, які постійно проживають на територіях Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

 

версія для друку