українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Україна домовилася про тісну співпрацю з Йорданією в агросекторі
17.04.2012 | 14:23
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За підсумками візиту української делегації на чолі з Президентом Віктором Януковичем до Королівства Йорданія досягнуто домовленості про посилення співпраці в агросекторі. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк: «Було підписано низку угод, зокрема, щодо будівництва елеваторних потужностей у Йорданії, що дасть змогу збільшити поставки зерна як до цієї країни, так і до сусідніх, а також досягнуто домовленості про збільшення поставок м’яса птиці та субпродуктів».

Він також додав, що було досягнуто домовленості про співпрацю між науковими установами обох країн, зокрема, в сфері розробки спільних програм з вивчення небезпечних хвороб птиці та тварин, обміну селекційним матеріалом (насінням овочевих і баштанних культур), а також запровадження нових технологій схем захисту рослин.

Микола Присяжнюк також повідомив, що підписано угоду щодо співпраці в галузі карантину рослин, що дасть змогу запобігти ввезенню і поширенню регульованих шкідливих організмів та забезпечити координацію державних фітосанітарних заходів.

Міністр також нагадав про зацікавленість українських молокопереробних підприємств у поставках на йорданський ринок  кисломолочних продуктів, спредів, сиру твердого, сухого молока, молочних консервів, молока тривалого зберігання, морозива, м’яса, ковбасних та м’ясних виробів, м’ясних консервів, заморожених напівфабрикатів та кондитерських виробів.

Довідково

Експорт української продукції до Йорданії в 2011 році становив 46,0 млн. дол. (яйця птиці -10,0 млн. дол., м'ясо та субпродукти -1,7 млн. дол., зернові злаки - 24,6 млн. дол., олія - 6,9 млн дол.).

Імпорт йорданської продукції до України в 2011 році становив 0,7 млн. дол. (плоди горіха та цедра, овочі, рослини та коренеплоди - 0,7 млн. дол. Імпорт склав 230,2 млн. дол).

 

версія для друку