українська російська англійська
Аграрії Кіровоградщини посіяли більше 70% ранніх зернових
18.04.2012 | 10:13
Кіровоградська ОДА

Аналізуючи проведення комплексу весняно-польових робіт на Кіровоградщині перший заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Віктор Ніколаєнко повідомив, що у 2012 році було заплановано забезпечити посів ярих зернових на площі 577,4 тис. га, у тому числі ранніх зернових і зернобобових культур на площі 156 тис. га, оптимальні терміни посіву яких фактично закінчились.

Як зазначив посадовець, станом на 16 квітня поточного року ранні зернові висіяно на площі 112,7 тис. га, що становить 72%, із них: ярого ячменю - 96,3 тис. га (72%), гороху – 12,3 тис. га (68%), ярої пшениці – 1,5 тис. га (84%) та вівса – 2,5 тис. га (93%).

Серед територій, які «затягують» посівну, Віктор Ніколаєнко виокремив Бобринецький район, господарства якого посіяли 37% ранніх зернових, Новомиргородський район - - 34%, Новоархангельський район – 46% та Олександрівський район – 56%. Відзначились зазначені території і низьким відсотком посіву ярого ячменю.

- Звичайно, на темпи посіву дещо вплинули погодно-кліматичні умови, проте не останню роль у цій ситуації відіграла активність господарств та керівництва районів, - констатував перший заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації. – Адже для своєчасного проведення посівної кампанії аграрії забезпечені усіма ресурсами: матеріально-технічними та фінансовими. Забезпечені господарства і достатнім об’ємом насіннєвого матеріалу для проведення основного посіву та пересіву озимих.

Цьогорічна весна сприятливо вплинула на стан озимини. – Із 364,9 тис. га збереглися 324,8 тис. га, - зазначив Віктор Ніколаєнко, - тривожить те, що певну частину площ зернових, окрім кукурудзи, сої та круп'яних культур, пересіватимуть соняшником, площа якого і так вдвічі перевищує допустимі обсяги.

За словами Віктора Ніколаєнка, вартість цьогорічної весняно-польової кампанії складає 2 млрд.155 млн. грн.

 

версія для друку