українська російська англійська
На Черкащині завершено посів ранніх зернових культур
18.04.2012 | 12:10
Черкаська ОДА

Вступне слово Миколи Азарова на засіданні Кабінету Міністрів України 18 квітня 2012 року

Вступительное слово Николая Азарова на заседании Кабинета Министров 18 апреля 2012 года

До Великодніх свят аграрії Черкащини справилися з посівом ранніх ярих зернових культур. А до 9 травня вони планують завершити посівну. Про це, зокрема, йшлося на сьогоднішньому брифінгу заступника голови облдержадміністрації Олексія Головка.

Олексій Іванович підкреслив, що такий високий темп робіт аграріям області  вдалося витримати завдяки завчасній підготовці до них. Адже господарства області до цьогорічної посівної кампанії були  повністю забезпечені фінансовими та матеріально-технічними ресурсами (коштами, насінням високих репродукцій,  мінеральними добривами, засобами захисту рослин  та паливно-мастильними матеріалами).

Це дало змогу своєчасно здійснити підживлення озимих культур, більш як на 283 тис. га. ( 119 % до запланованих площ) та якісно підготувати грунт під посів ярих на площі більш, ніж  429 тис. га, що становить 60 % до плану.

Ранні ярі зернові культури посіяно на  площі 114,8 тисяч гектарів, що становить 100 % до завдання. Зокрема, посіяно ячменю на площі 96 тис. га, пшениці – 7 тисяч гектарів, вівса – 3 тисяч гектарів.

Нині активно здійснюється посів більш пізніших культур. Так, зернобобові (горох) посіяно на площі  8,8 тис.га (81 %), однорічні трави – 20,1 тисяч гектарів (71%).

На 62 тис. га (36 % від запланованого) вже посіяно технічні культури. Зокрема, соняшнику – на 42 тисяч гектарів (30%), цукрових буряків – 16 тисяч гектарів (39%), ярого ріпаку – 1,6 тисячі гектарів (38%) та інших технічних культур на площі 1,3 тисяч гектарів (38 %). Завершити посів технічних культур планується у межах 25-27 квітня.

На відміну від минулого року нинішньої весни планується посіяти кукурудзи на зерно на 35 тисяч гектарів більше, а площі під посів соняшника (а ця культура, як відомо, забирає з грунту велику кількість поживних речовин) навпаки, скорочено до меж, які не перевищують агротехнічних норм. Також належну увагу буде приділено й круп’яним культурам, зокрема, гречці.

Триває посів кормових культур. На 17 квітня їх посіяно на 31 тисяч гектарів (45%). Картоплі посаджено на площі 18,3 тисяч гектарів, або 21 відсотків та посіяно овочів на 5,4 тисячах гектарів, або 22  відсотків до завдання.

  За словами заступника голови облдержадміністрації Олексія Головка, попередній стан посівів озимини можна оцінити, як добрий на 28 відсотках площ, задовільний – на 54, та слабкі і зріджені посіви на 18 відсотках площ. Поки що не йдеться про необхідність пересіву останніх. 

 

 

версія для друку