українська російська англійська
Майже півмільярда гривень спрямується на розвиток Волині
18.04.2012 | 15:24
Волинська ОДА

У 2012 році на соціально-економічний розвиток області з державного бюджету вже розподілено 238,3 млн. грн., а з урахуванням капітальних інвестицій обласного бюджету та вільних залишків місцевих бюджетів області, сума капіталовкладень складе близько 500 млн. грн. Про це голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук повідомив на брифінгу, де озвучив зміни до держбюджету, що проголосовані 12 квітня 2012 р.

Борис Клімчук зазначив, що обласному бюджету на 61,2 млн. грн. збільшується обсяг цільової субвенції. За рахунок цих коштів буде продовжено будівництво школи у 55 мікрорайоні м. Луцька 9 (25 млн. грн.), центральної районної лікарні у смт. Іваничі (8 млн. грн.), котельні для теплопостачання вулиць Відродження-Заводська у м. Ковель (4 млн. грн).

Крім цього, на 15 млн. грн. планується провести ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури області, 32 млн. грн. – на розвиток інфраструктури Шацького району, ще 30 млн. грн. у поточному році передбачать з держбюджету на будівництво перинатального центру в Луцьку.

Борис Клімчук додав, що ще 8 млн. грн. субвенції виділяється безпосередньо бюджетам районів та міст Волинської області. Зокрема, Володимир-Волинському міському бюджету – 1 млн. грн., Горохівському райбюджету – 4 млн. грн., Рожищенському райбюджету – 2 млн. грн. та Турійському райбюджету – 1 млн. грн.

Ще один позитивний аспект: Волинь отримає додатково 17 млн. грн. за перевиконання показників державного бюджету в 2011 році. Частину цього перевиконання склав податок на прибуток волинських підприємств, які у минулому році спрацювали з позитивним результатом (712,7 млн. грн.).

Окрім того, Борис Клімчук повідомив про рішення влади відремонтувати в поточному році Любомльський психоневрологічний інтернат.

Голова Волинської облдержадміністрації назвав низку окремих дороговартісних об’єктів, які будуватимуться цьогоріч. А саме: дитячі садки у селі Головне Любомльського району, смт Торчин Луцького району, поліклініка у Ковелі та Шацьку, школи у Любохинах Старовижівського району та Білині Ковельського району. Капсули під будівництво двох нових шкіл закладені у минулому році.

У 2012-му Волині із держбюджету передбачено 151 млн. грн. на ремонт доріг, з них: 79 млн. грн. спрямують на будівництво доріг державного значення, 51 млн. грн. передадуть бюджетам сільрад, 31 млн. грн. – закумулюють в обласному бюджеті.

«На розбудову нашої рідної Волині ми отримаємо значні кошти. Якщо порівнювати із 2009-м, тоді сума державних капіталовкладень була зовсім мізерна і складала лише 13,9 млн. грн. Сьогодні бачимо, що в державі є фінансова дисципліна, і регіони отримують стабільно свої капіталовкладення на розвиток територій. Всі задекларовані у цьому році об’єкти збудуємо», - наголосив голова Волинської ОДА Борис Клімчук.

 

версія для друку