українська російська англійська
МОНмолодьспорту налагоджує співпрацю з роботодавцями
18.04.2012 | 16:12
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Кваліфікований фахівець повинен відповідати вимогам роботодавців. Про це сьогодні заявив Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма під час семінару на тему «Результати навчання у структурі кваліфікацій, що будуються за компетенціями».

Семінар проводить Аналітичний центр «Бюро економічних і соціальних технологій» та Британська рада в Україні у рамках реалізації спільного проекту групи роботодавців (Систем Кепітал Менеджмент) та МОНмолодьспорту щодо модернізації професійних стандартів та їх впровадження в навчально-освітні програми у галузі енергетики, металургії та цифрової журналістики.

У семінарі беруть участь провідний експерт ради Європи з провадження ЄРК Стівен Адам, керівник департаменту Федерації роботодавців України Родіон Колишко, менеджер партнерських зв’язків Британської Ради Elena Gorsheniova, радник Адміністрації Президента України Олена Осінкіна та представники вищих навчальних закладів.

Під час виступу Євген Суліма, перш за все, подякував усім партнерам за плідну співпрацю та підтримку у роботі з реформування вищої та професійно-технічної освіти. «Мені приємно відзначити, що спільний проект Систем Кепітал Менеджмент, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Конфедерації роботодавців України з розроблення професійних стандартів та новітніх галузевих стандартів освіти став прикладом успішної співпраці між представниками сфери бізнесу та сфери освіти», - наголосив Перший заступник Міністра.

Також Євген Суліма зазначив, що «робота в рамках проекту відбувається за підтримки та у тісній співпраці з Британською Радою та міжнародними експертами. Так, за підтримки Британської Ради в Україні проведено ряд семінарів з розроблення професійних стандартів, здійснено навчальний візит до Великобританії (м. Манчестер)».

За словами Першого заступника Міністра, робота зі створення нових професійних стандартів, а на їх основі - нових галузевих стандартів вищої освіти стала першим кроком щодо методичного і нормативно-правового забезпечення впровадження Національної рамки кваліфікацій, яка була прийнята Урядом восени минулого року.

«У рамках проекту нам вперше вдалося розробити проекти професійних стандартів, які відображають реальні потреби виробництва. Розроблено проект методичних рекомендацій щодо розроблення професійних стандартів на основі компетентнісного підходу, завершується робота з розроблення професійних стандартів за професійними назвами робіт в галузях «металургія», «енергетика», «вугільна галузь», «журналістика»», - сказав Євген Суліма.

Він повідомив, що для розроблення нових освітніх стандартів та програм підготовки з урахуванням професійних стандартів Міністерством створено робочу групу із розроблення новітніх освітніх стандартів, до складу якої крім представників МОНмолодьспорту увійшли представники Міністерства соціальної політики, об'єднань організацій роботодавців, підприємств, вищих та професійно-технічних навчальних закладів.

Євген Суліма висловив сподівання, що успішна реалізація проекту надасть можливість розширити кількість напрямів підготовки та коло партнерів, заінтересованих у роботі з розроблення професійних стандартів, участі у розробленні стандартів і програм підготовки у вищій та професійно-технічній освіті.

 

версія для друку