українська російська англійська
1530-річчя Києва запам'ятається проекційним 3D-шоу та феєрверками
18.04.2012 | 16:07
Київська МДА

Святкуватимуть День народження столиці з розмахом – до 1530-річчя Києва мешканців та гостей міста обіцяють здивувати проекційним 3D-шоу та шоу феєрверків із лазерними спецефектами. Крім того, на святкових майданчиках заплановані щонайменше 3 грандіозні концерти, присвячені Дню Києва. Загальну програму святкування затвердив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, підписавши відповідне розпорядження.

До програми святкування Дня Києва увійшли понад 300 святкових заходів. Серед них як традиційні, так і абсолютно нові проекти, які за словами організаторів, приємно здивують киян та гостей міста.

Розпочнуть низку святкувань 19 травня. У цей день у Київській міській галереї мистецтв «Лавра» відкриється фотовиставка «Новий погляд на Київ», яка триватиме до 23 травня.

20 травня у Національному палаці мистецтв «Україна» відбудеться Перший фестиваль мистецтв «Таланти твої, Києве». З 21 до 25 травня у закладах культури Києва триватиме Міжнародний мистецький фестиваль «Молодіжні Дельфійські ігри: міжнародна зустріч столиць країн-учасниць СНД та Європи».

Мистецьку премію «Київ» за традицією вручать 24 травня у Колонній залі Київської міської державної адміністрації під час мистецької акції «Художники Києва – рідному місту».

25 травня у парку Дружби народів стартує Відкритий кубок міста з повітроплавного спорту. Змагання повітроплавців триватимуть до 27 травня.

Великий урочистий концерт, присвячений Дню Києва, відбудеться 25 травня у Національному палаці мистецтв «Україна». Цього ж дня у столиці розпочнуться відразу два фестивалі – IV Фестиваль міської культури «I Love Kiev» та ХХІІ Міжнародний фестиваль «Музичні прем’єри сезону».

26 травня о 10:00 на Михайлівській площі стартує Всеукраїнський парад велосипедистів. Цього ж дня об 11:00 у Національному музеї народної архітектури та побуту України (с. Пирогів) відбудеться Київський відкритий фестиваль повітряних зміїв. Годиною пізніше, о 12:00, на вулиці Червоноармійській (біля будинку №19) стартуватимуть Міжнародні змагання з велосипедного спорту на шосе.

О 14:00 культурну спільноту Києва порадують відкриттям нестандартної галереї. Нова арт-галерея під відкритим небом розташовуватиметься на вулиці Набережно-Хрещатицькій поблизу причалів № 1 та №2, зокрема, під новим Гаванським мостом.

Вечір 26 травня стане особливим для всіх мешканців та гостей столиці. Так, о 20:00 на Софійській площі розпочнеться гала-концерт зірок класичної музики, який завершиться проекційним 3D-шоу «Нове обличчя древньої столиці». Цього ж дня грандіозний концерт відбудеться на Майдані Незалежності. Проте подробиці концертної програми організатори поки не розголошують.

Ранок неділі, 27 травня, розпочнеться зі спортивних подій. Так, підготовка до традиційного, 20-го відкритого міжнародного легкоатлетичного «Пробігу під каштанами» розпочнеться о 08:00. О 09:00 від вулиці Героїв Сталінграда, 7 стартуватимуть учасники Чемпіонату міста з роликового спорту, а о 10:00 на вул. Кіровоградській розпочнуться  Міжнародні змагання з велосипедного спорту на шосе.

На Співочому полі Печерського ландшафтного парку о 15:00 розпочнеться Фольклорно-мистецьке свято на схилах Дніпра.

Увечері 27 травня киян та гостей столиці запросять на Оболонську набережну. Саме тут о 20:00 стартує молодіжна концертна програма, яка завершиться шоу феєрверків із лазерними спецефектами.

Нагадаємо, що до формування програми святкування Дня Києва та Дня столиці активно долучилися мешканці міста. Так, за ініціативою голови КМДА Олександра Попова, відповідальні за організацію свята структурні підрозділи збирали та вивчали пропозиції від киян. Ця робота продовжується, і кожен, хто бажає, ще може запропонувати свій варіант святкування Дня міста. Надіслати свої пропозиції можна на електронну адресу: denkieva@ukr.net.

 

версія для друку