українська російська англійська
Підписано угоду з НАТО про продовження утилізації в Україні боєприпасів та озброєння
18.04.2012 | 17:17
Прес-служба Міністерства оборони

Сьогодні в Офісі зв’язку НАТО в Україні підписана рамкова угода між Міноборони України, Агенцією НАТО з технічного обслуговування й постачання (NAMSA) та українськими підприємствами – виконавцями робіт, яка розпочала реалізацію другого етапу проекту Трастового фонду Програми НАТО «Партнерство заради миру» з утилізації боєприпасів і легкого озброєння.

У рамках цього етапу в Україні планується утилізувати 76 тис. т боєприпасів (у тому числі 3 млн. протипіхотних мін), 366 тис. одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї (ЛОСЗ).

Орієнтовна вартість робіт, фінансуватимуть які США (провідний донор), Німеччина, Швейцарія, Туреччина, Ірландія та ЄС, - 25 млн. євро, термін виконання – 3-4 роки.

Роботи з утилізації зброї виконуватиме Державне підприємство «Укроборонлізинг», боєприпасів – ДП «Укроборонсервіс», до співпраці також залучатимуться інші державні підприємства України.

Завтра, 19 квітня, розпочнуться роботи на складі озброєння Повітряних Сил ЗС України у селищі Грузевиця Хмельницької області, де розташовані потужності з утилізації боєприпасів. 20 квітня почнуться роботи на потужностях з утилізації ЛОСЗ у Кам’янці-Подільському (сховище факультету військової підготовки Національного університету імені Івана Огієнка).

Проект Трастового фонду Програми НАТО «Партнерство заради миру» в Україні спрямований на демілітаризацію у 4 етапи протягом 12 років 133 тис. т боєприпасів і 1,5 млн. одиниць ЛОСЗ.

У рамках першого етапу (2006 – 2011 рр.)  знищено 15 тис. т боєприпасів, 400 тис. ЛОСЗ і 1000 переносних зенітно-ракетних комплексів. Крім того, за фінансової підтримки Трастового фонду НАТО (10,8 млн. євро) на Донецькому казенному заводі хімпродуктів було виготовлено та встановлено обладнання зі спалювання боєприпасів малого калібру.

Державами-донорами цього етапу були США, Австрія, Болгарія, Канада, Німеччина, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словаччина, Швейцарія, Туреччина, Великобританія, а також Європейський Союз.

 

версія для друку