українська російська англійська
У МВС обговорили застосування нового Кримінально-процесуального кодексу
18.04.2012 | 18:06
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Сьогодні у Національній академії внутрішніх справ України (НАВСУ) відбулась робоча нарада, присвячена підбиттю підсумків роботи органів досудового слідства за перший квартал 2012 року, а також обговоренню нового Кримінально-процесуального кодексу України. Роботу наради очолив начальник Головного слідчого управління МВС Василь Фаринник. У роботі заходу взяли участь представники Адміністрації Президента України.

Керівництво Головного слідчого управління разом із начальниками слідчих підрозділів регіональних управлінь, керівництвом НАВС та науково-дослідних експертно-криміналістичних підрозділів проаналізували свою діяльність та окреслили шляхи та перспективи усунення недоліків, які ще мають місце у роботі. Звісно, однією з головних тем обговорення стало прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу.

Важливо, що крім правоохоронців на засіданні були присутні представники Адміністрації Президента: Андрій Портнов, Радник Президента України, керівник головного управління з питань судоустрою Андрій Пойда, завідувач відділу головного управління з питань діяльності правоохоронних органів.

«Хочу вас поінформувати про те, що  покладалося у суть цієї реформи, які наступні заходи плануються. Чому було прийняті ті, чи інші рішення, що були покладенні в новий кримінально-процесуальний кодекс, - на початку зустрічі зауважив Володимир Портнов. Він особисто розповів про особливості здійснення досудового слідства за новим Кримінально-процесуальним кодексом. Так, нова система запобіжних заходів до правопорушників має на меті суттєво знизити кількість затриманих, що утримуються під вартою під час досудового слідства, як одну з альтернатив пропонується застосовувати грошову заставу. Крім того, згідно з новим КПК, слідство може укладати угоду з підозрюваним, її результатом для кримінального провадження стане якісно новий рівень розслідування, а для підозрюваного — застосування менш суворого виду покарання.

Серед інноваційних технологій також знайшлися ті, що суттєво полегшать роботу слідства — відеоселекторний зв'язок дозволить проводити допит свідків без їх безпосередньої присутності, а відповідно й без додаткових витрат...».

Під час свого виступу радник Президента серед іншого окреслив питання необхідності прийняття нових Законів “Про прокуратуру”, “Про кримінальні проступки”  та інших нормативно-правових актів, котрі крім головної своєї мети — вибудовування   чіткого та прозорого правового механізму в Україні – приведуть українське законодавство до загальновизнаних європейських норм.

Запитання правоохоронців торкалися практичного застосування нового КПК, можливих шляхів його адаптації у сучасному процесі досудового слідства. Актуальними виявились й аспекти співпраці слідчих органів із прокуратурою, судом, службою безпеки України, податковою службою та адвокатами, які до речі, у найближчий час отримають ексклюзивне право на захист осіб у кримінальних справах.

«Кримінально-процесуальний кодекс, я впевнений, не має регулювати речі, які пов'язані з внутрішньою діяльністю окремих правоохоронних органів», - зазначив радник Президента, відповідаючи  на запитання правоохоронців.

«Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ, науковий склад Національної академії внутрішніх справ постійно напрацьовували матеріали для формування проекту нового КПК. Ми вдячні, що до багатьох наших пропозицій законодавці прислухалися, хоч і розуміємо, що не можливо було включити в законопроект побажання всіх відомств. Приємно що й наш внесок у цю важливу та необхідну справу було враховано», - підкреслив Василь Фаринник наприкінці зустрічі.

 

версія для друку