українська російська англійська
Мін`юст оприлюднив антикорупційний звіт
18.04.2012 | 12:00
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції на своєму офіційному веб-сайті оприлюднило перший щорічний Звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції в країні. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Міністр нагадав, що звіт оприлюднюється на виконання статті 19 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Згідно із Законом, спеціально уповноважений орган з питань антикорупційної політики щороку готує та не пізніше 15 квітня зобов’язаний оприлюднити звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції в країні. Відповідно до Указу Президента України від 5 жовтня 2011 року на Міністерство юстиції України тимчасово покладено функції спеціально уповноваженого органу з питань антикорупційної політики.

Міністр юстиції повідомив, що підготовку Звіту Міністерство юстиції здійснювало на підставі інформації, що надійшла від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій та спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.

У Звіті відображені статистичні дані про результати діяльності спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції. Зокрема, наводиться статистика щодо кількості порушених кримінальних справ за фактами корупції, кількості розслідуваних та переданих до суду справ, наводиться сума збитків, заподіяних корупційними злочинами. Визначено найбільш корупціогенні сфери та категорії державних службовців, які найчастіше притягувалися до кримінальної відповідальності за вчинення корупційних злочинів тощо.

У звіті узагальнені результати антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів. Зокрема, здійснений аналіз факторів, що призводять до закладання у нормативні акти корупціогенних норм.

Крім того, окремі розділи звіту присвячено інформації про результати виконання органами державної влади заходів щодо запобігання та протидії корупції, у тому числі в рамках міжнародного співробітництва; результатам соціологічних досліджень, що проводяться державними та недержавними науково-дослідними установами, з питань поширення корупції; інформації про стан реалізації визначеної Президентом України антикорупційної стратегії.

З першим щорічним звітом про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції можна ознайомитися на сайті Мін‘юсту (www.minjust.gov.ua) в рубриці «Антикорупційні ініціативи».

Довідково. З 1 липня 2011 року набрали чинності нові антикорупційні Закони України «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення», прийняті Верховною Радою України 7 квітня 2011 року. Вказаними законами визначено нові засади запобігання і протидії корупції, а також забезпечено приведення законодавства про кримінальну та адміністративну відповідальності за корупційні правопорушення у відповідність до міжнародно-правових актів.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» спеціально уповноважений орган з питань антикорупційної політики, яким тимчасово визначено Міністерство юстиції згідно з Указом Президента України від 5 жовтня 2011 року № 964, щороку готує та оприлюднює звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції.

 

 

версія для друку