українська російська англійська
Україна відзначила День пам`яток історії та культури
19.04.2012 | 09:35
Прес-служба Міністерства культури

18 квітня у Будинку Митрополита Софії Київської відбулися урочистості з нагоди Дня памток історії та культури України.

У заході взяли участь Віце-прем`єр-міністр України – Міністр охорони здоров`я України Раїса Богатирьова; радник Президента України – керівник головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України Ганна Герман; Міністр культури України Михайло Кулиняк; професор кафедри архітектурного проектування Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Лариса Скорик; директор Інституту археології НАН України, академік Петро Толочко; працівники департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Мінкультури, співробітники Науково-дослідного інституту памткоохоронних досліджень, члени Українського Національного комітету ICOMOS, члени Українського товариства охорони пам`яток історії та культури, представники національних заповідників.

Ганна Герман зачитала вітання Президента України Віктора Януковича працівникам пам’яткоохоронної справи України,  в якому наголошено, що «працівники пам’яткоохоронної сфери присвятили своє життя благородній і відповідальній справі – обороні і популяризації духовних скарбів українського народу». «Високо ціную вашу повсякденну кропітку працю, спрямовану на реалізацію державної політики в галузі культури, адже завдяки вам наші безцінні вікові надбання завжди залишатимуться справжнім джерелом  пізнання, з яких живитиметься не одне покоління наших співвітчизників.

Запевняю вас, що держава і надалі буде забезпечувати гідні умови для належного захисту національної культурної спадщини задля збереження історичної пам’яті та зміцнення міжнародного авторитету України в світі», сказано у привітанні Президента.

Раїса Богатирьова привітала зібрання від імені Прем`єр-міністра України Миколи Азарова, у привітанні якого відзначено, що «дбайливе ставлення до пам’яток є одним з критеріїв зрілості і розвитку суспільства».

«Ретельно досліджуючи, дбайливо зберігаючи та популяризуючи шедеври національної історико-культурної спадщини, ви не тільки забезпечуєте реалізацію одного з пріоритетних напрямів державної політики в гуманітарній сфері, але й сприяєте духовному піднесенню нації зростанню самосвідомості українського народу.

Належне зберігання та використання пам’яток – це показник, за яким оцінюється рівень розвитку країни, важливий чинник активної інтеграції України до світового культурного співтовариства.

Яскравим свідченням результативності вашої роботи є рішення ЮНЕСКО щодо включення  ряду видатних українських  пам’яток до списку всесвітньої спадщини», - йшлося у привітанні Прем’єр-міністра. 

«Дуже приємно особисто привітати вас з цим чудовим святом, - додала від себе Раїса Богатирьова. – Сама Україна сьогодні всім довела, що ми, як колиска слов’янської культури, маємо посісти перші місця в світових історіях, коли мова йде про пам’ятки культури, архітектури, історії, мистецтва. Подвижницький ваш труд, ваша праця неоціненна, і саме тому так зворушливо до вас сьогодні звертається і Президент, і Прем’єр-міністр».

«Верховна Рада України приділяє неослабну увагу створенню належних умов для збереження культурного надбання, формуванню законодавчої бази для охорони безцінної і матеріальної духовної спадщини», - йшлося у вітанні Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, яке зачитав Міністр культури Михайло Кулиняк.

У своїй промові Михайло Кулиняк наголосив, що «наша Батьківщина має багатющу історико-культурну спадщину, яка є невід’ємною частиною європейського та світового надбання. Збереження культурної спадщини нашого народу належить до одного з пріоритетних напрямків державної політики».

За його словами, «протягом останніх років в Україні було проведено велику роботу з впорядкування нормативної бази у сфері охорони культурної спадщини, яка вивела на новий рівень питання збереження національного надбання. На виконання доручень Президента Урядом здійснено консолідацію державного управління у цій важливій сфері. Тому на часі усім нам спільними зусиллями, долучитися до вирішення усіх тих складних питань та проблем, які й до сьогодні існують в сфері охорони культурної спадщини».

Міністр культури Михайло Кулиняк вручив найкращим працівникам галузі урядові відзнаки, почесні грамоти Мінкультури, пам`ятні знаки ті цінні подарунки.

Директор Науково-дослідного інституту пам`яткоохоронних досліджень Олена Сердюк презентувала фундаментальні видання Інституту – «Історико-містобудівні дослідження Києва», «Київське житло другої половини ХІХ – початку ХХ століття», «Історико-культурні заповідники. Плани організації територій».

версія для друку