українська російська англійська
InvestUkraine ініціюватиме зміни до чинного законодавства
19.04.2012 | 15:56
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

InvestUkraine ініціюватиме зміни до чинного законодавства, повідомив голова InvestUkraine Сергій Євтушенко під час круглого столу «Проблемні питання представництв іноземних компаній в Україні.

За його словами, інвестор, ще навіть не почавши діяльність в Україні, отримує цілу низку неприємних вражень. «Наприклад: неврегульованість оподаткування представництв іноземних компаній, що створює складності у фінансуванні представництв. Зокрема, якщо іноземна компанія відкрила представництво і перерахувала туди якісь кошти, українська податкова сприймає це як прибуток і його оподатковує. Для інвестора це – незрозумілий підхід. Другий аспект - недосконалість законодавства, що регулює порядок відкриття представництв та їх обліку. Викликає питання тривалість процедури реєстрації представництва – 60 днів, а також вартість реєстрації представництв – 2,5 тисячі доларів. В той час коли ТОВ можна зареєструвати за 170 гривень за 3 дні», - пояснив Сергій Євтушенко.

Також він зазначив, що мета проведення цього круглого столу – не лише привернути увагу до проблемних питань оперативної діяльності представництв іноземних компаній в Україні, але й запропонувати механізми їх вирішення, а у випадку зацікавлення з боку бізнесу – створити робочу групу, яка зможе напрацювати конкретні законодавчі ініціативи, що зможуть зняти цю проблему.

19 квітня круглим столом «Проблемні питання представництв іноземних компаній в Україні» Держінвестпроект України розпочав проведення серії заходів за участю іноземних компаній, які працюють в Україні, а також потенційних інвесторів з обговорення актуальної проблематики їх діяльності в Україні.

Участь у дискусії взяли голова InvestUkraine Сергій Євтушенко, директор компанії SigmaBleyzer Вадим Бодаєв, голова департаменту інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Олег Гнатцов заступник директора департаменту оподаткування юридичних осіб Державної податкової служби України Людмила Воронцова, старший юрист податкової практики Baker&McKenzie Юрій Залуський, радник, керівник практики трудового права компанії «Sayenko Kharenko» Світлана Хєда, старший юрист «Squire Sanders» Олена Білозір, директор відділу податкового і юридичного консультування KPMG Тетяна Заморська, радник з питань інвестицій та конкурентоспроможності Проекту USAID Душан Кулка, а також представники громадськості та преси.

 

версія для друку