українська російська англійська
Перші результати спецоперації Держмитслужби "Контрафакт"
19.04.2012 | 17:46
Прес-служба ДЕРЖАВНої МИТНої СЛУЖБи

Триває спецоперація Держмитслужби «Контрафакт». Про це повідомив заступник голови відомства Степан Дериволков.

«Служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил митниць у регіонах отримали доручення щодо необхідності посилення роботи з виявлення та припинення фактів ввезення на митну територію України контрафактної продукції. І вже маємо відповідні результати» - сказав він.

Так, станом на 18 квітня, тільки Південною митницею при митному контролі товарів, що прибували в порти Одеси та Іллічівська на суднах закордонного плавання, було виявлено та передано на склад митниці майже 8 тонн товарів, що містили ознаки контрафактності. Зокрема, це стосується партій товарів з торговельними марками «Adidas», «Nike», «Guess», «Prado», «Euro 2012», «Lacoste», «Armani», «Lee», «Wrangler», «Levi Strauss», «Pierre Cardin», «Tommy Hilfiger», «Louis Vuitton», «Disquared», «Brioni», «D&G», «Frankie Morello», «Daniel Jones», «ZARA», «BIKKEMBERGS», «Calvin Klein» тощо.

Також в зоні діяльності Кримської митниці було виявлено та затримано партію товарів, що мають ознаки контрафактності. Зокрема, це стосується 190 костюмів з торговельною маркою «Adidas», затриманих у Євпаторійському морському порту, а також близько 440 пар спортивного взуття торговельних марок «Adidas» та «Nike», виявлених під час оформлення вантажу гуманітарної допомоги у м. Сімферополі.

Крім цього, Київською регіональною митницею13.02.2012 зупинено партію фальсифікованих парфумів затримано партію парфумів у кількості близько 10 тисяч флаконів, які порушують права на торговельну марку HUGO BOSS. Порушення припинено шляхом укладання угоди між юридичними представниками правовласників та імпортером про знищення цієї продукції.

Степан Дериволков зазначив, що Україна значно розширила взяті на себе зобов’язання щодо захисту прав інтелектуальної власності, приєднуючись до СОТ. Зокрема Україна приєдналася до Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (TRIPS), яка є однією з базових угод СОТ.

«Основний принцип Угоди TRIPS полягає в тому, що кожна країна-член СОТ надає іншим членам не менш сприятливі умови з охорони їх інтелектуальної власності, ніж ті, що надаються власним національним представникам. Усі країни-члени СОТ повинні дотримуватись цих стандартів. І зокрема Держмитслужба є гарантом виконання Україною цієї угоди» - сказав заступник Голови Держмитслужби.

Протидія контрафакту є запорукою міжнародного авторитету країни щодо захисту прав інтелектуальної власності, зазначив Степан Дериволков.

Проведення даної спецоперації відбувається з одночасним забезпеченням контролю достовірності декларування та повноти оподаткування товарів, які ввозяться на митну територію України.

 

версія для друку