українська російська англійська
На Вінниччині відкрили холодильник із спеціальним середовищем для зберігання фруктів
19.04.2012 | 17:23
Вінницька ОДА

Вінниччина зробила потужний крок на шляху до того, щоб так само, як і в Європі, цілорічно забезпечувати власних споживачів яблуками, сливами, грушами та іншими дарами садів за прийнятними цінами, — поблизу с.Нова Григорівка Могилів-Подільського району 18 квітня урочисто відкрито фруктосховище приватного підприємства «Дари садів» (керівник: Зябченко В.С.), в холодильних камерах якого завдяки сучасним технологіям можна тривалий час зберігати близько пяти тисяч тонн продукції.

Новітнє устаткування, яке є особливістю реалізованого на підприємстві «Дари садів» інвестиційного проекту, дозволяє зберігати фрукти у газовому середовищі. Його складові — це азот, кисень і вуглекислий газ, підібрані у відповідній пропорції. У газовій суміші, якою наповнені холодильні камери, дуже мало кисню, зате багато азоту і певна кількість вуглекислого газу, які фактично зупиняють природні процеси окислення.

Це дуже необхідний об’єкт для регіону та області. Відкриття такого фруктосховища означає не тільки перехід на новий рівень зберігання фруктів, це означає появу нових робочих місць для населення. Поряд з цим  з’явиться можливість цілорічно завозити фрукти в школи, дитячі садочки, лікарні. Програма модернізації АПК в садівництві діє. Зараз обласна влада працює над модернізацією усіх галузей економіки. Найголовніші пріоритети влади – створення нових робочих місць, увага до медицини і освіти. Відкриття такого фруктосховища - важливий крок до формування нормального конкурентного середовища. Це фруктосховище та будівництво нових складів для зберігання не лише садовини, а й овочів дозволить області забезпечити свій ринок власною продукцією, і дасть можливість поставляти власну продукцію на ринки для утримання цін.

Фруктосховище потужністю 5 тисяч тонн в с.Нова Григорівка  збудовано за півроку, у ньому знаходиться 40 камер по 125 тонн кожна. Фруктосховище ПП «Дари садів» збудувало насамперед для зберігання власної садовини. Одних лише яблук  колектив підприємства зібрав у минулому році 5 300 тонн. Зараз на підприємстві працює 250 працівників, в сезон – 600.

 

 

 

версія для друку