українська російська англійська
На Донеччині вивчають питання відновлення зрошувальних систем
19.04.2012 | 17:33
Донецька ОДА

Проект Регіональної Програми з відновлення зрошувальних систем Донецької області на 2012-2015 роки, що має на меті збільшити виробництво сільськогосподарської продукції в регіоні було розглянуто під час виїзного засідання колегії облдержадміністрації в Краматорську, що відбулося під керівництвом голови Донецької облдержадміністрації Андрія Шишацького.

У ході засідання було зазначено, що Донецька область розташована в посушливій степовій зоні, де виробництво сільськогосподарської продукції значною мірою залежить від вирішення проблеми штучного зрошення сільгоспугідь, особливо в роки з несприятливими погодними умовами. Ефективне функціонування зрошувальних систем, використання дощувальних машин та поливної техніки є одним з факторів збільшення валового виробництва основних сільськогосподарських культур в агрокліматичних умовах області.

Враховуючі ці фактори Головним управлінням агропромислового розвитку Донецької облдержадміністрації та обласним управлінням водних ресурсів розроблено Регіональну Програму з відновлення зрошувальних систем Донецької області на 2012-2015 роки та прогноз до 2020 року.

«Реалізація цих заходів дозволить зміцнити продовольчу безпеку регіону та зменшити залежність сільськогосподарського виробництва області від несприятливих природно-кліматичних умов», - зазначив Андрій Шишацький.

На першому етапі виконання Програми передбачається забезпечити збереження та роботу насосних станцій та магістральних трубопроводів на площі 17,9 тис. га, та виконати відповідні заходи з реконструкції внутрішньогосподарських меліоративних систем, оновлення парку дощувальних машин і облаштування систем краплинного зрошення на площі 11,4 тис. га.

На другому етапі Програми передбачається забезпечити належне функціонування меліоративних систем на загальній площі 29,3 тис. га зрошувальних земель, що перебувають у задовільному стані, та виконати відповідні заходи з реконструкції меліоративних систем, оновлення парку дощувальних машин та облаштування систем краплинного зрошення на площі 3,8 тис. га.

 

 

версія для друку