українська російська англійська
Держфінінспекція сприяє оптимізації кількості бюджетних програм
19.04.2012 | 17:35
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Державна фінансова інспекція України сприяє оптимізації кількості бюджетних програм. Про це заявив Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції України сьогодні.

Як відомо, останніми роками в Україні відбувалося збільшення бюджетних програм, передбачених законом про бюджет. Якщо 2009 року бюджетні призначення були затверджені за 813 бюджетними програмами на суму 274 млрд. грн., то у 2010 році було вже 856 програм на суму понад 307 млрд грн, а 2011 року – 921 програма на суму 342 млрд. грн. Надмірна роздрібленість бюджетних програм призвела до низки недоліків під час їх виконання. Зокрема, дублювання мети, завдань та законодавчих підстав окремих бюджетних програм перешкоджало забезпеченню ефективного виконання окремих програм та досягненню позитивного соціально-економічного ефекту за рахунок бюджетних коштів.

Результатом відповідної роботи, проведеної Держфінінспекцією України (опрацювання 552 паспортів бюджетних програм загальним обсягом асигнувань 125,3 млрд. грн.), стали пропозиції, надані Міністерству фінансів України, щодо оптимізації бюджетних програм. Більшість із них була врахована в Законі України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», яким уперше суттєво оптимізовано кількість бюджетних програм: із 883 до 560 з обсягом фінансування 358 млрд. грн.

«Це дає змогу значно краще впорядкувати і систематизувати використання бюджетних коштів, – переконаний Петро Андрєєв. – А також – посилити контроль за їхнім використанням. Як результат – ефективніше виконання державних соціальних програм, скерованих на підтримку широких верств нашого населення».

Покращання фінансової дисципліни в державі значною мірою пов’язане з ефективнішою взаємодією Держфінінспекції з правоохоронними органами (органами прокуратури, СБУ, МВС) під час здійснення контролю за використанням державних ресурсів та боротьби з корупцією і зловживаннями. Так, від початку 2012 року за зверненнями правоохоронних органів було проведено 430 контрольних заходів. Крім того, протягом зазначеного періоду понад 1260 фахівців Держфінінспекції України взяли участь у 1239 перевірках правоохоронних органів як залучені спеціалісти.

Протягом січня-березня 2012 року за матеріалами Держфінінспекції порушено 525 кримінальних справ. Ще 363 кримінальні справи порушено за результатами участі працівників у перевірках, які проводили правоохоронні органи.

Все це, на переконання Петра Андрєєва, є суттєвим чинником збереження та ефективного використання державних коштів та майна.

 

 

версія для друку