українська російська англійська
У І кварталі виявлене неефективне використання коштів місцевих бюджетів на 1,5 млн. грн.
19.04.2012 | 17:54
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Протягом І кварталу 2012 року аудитори Держфінінспекції України провели 14 аудитів виконання місцевих бюджетів. За результатами цих контрольних заходів виявлено факти неефективного використання коштів місцевих бюджетів на загальну суму 1,5 млн. грн.

Про це повідомив Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв сьогодні під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції.

Також він зазначив, що через недотримання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чинного законодавства, власних управлінських рішень або через бездіяльність цих органів бюджети усіх рівнів протягом першого кварталу ц.р. втратили майже 40 млн. грн. належних їм доходів.

Як свідчать результати аудитів, зазначені органи, маючи можливості отримувати дотації та субвенції з державного бюджету, не проявляли зацікавленості у нарощуванні власного ресурсного потенціалу та пасивно приймали управлінські рішення, спрямовані на зміцнення доходної бази місцевих бюджетів. Наслідком цього стало те, що під час їх формування та виконання поза увагою залишились можливі додаткові надходження (резерви) на суму понад 8 млн. грн.

За результатами проведених аудитів у І кварталі 2012 року фахівці Держфінінспекції України надали понад 80 пропозицій, половину з яких вже впроваджено.

Довідково. Державний фінансовий аудит як окрема форма контролю формування та виконання місцевих бюджетів, ефективності використання бюджетних коштів було запроваджено 2007 року. Від того часу центральний апарат та територіальні підрозділи Держфінінспекції України провели 490 аудитів (щорічно – від 80 до 100).

Результативність державних фінансових аудитів виконання місцевих бюджетів оцінюється за показниками неефективного використання бюджетних коштів, втрат та резервів можливих додаткових надходжень або економії бюджетних коштів.

 

 

версія для друку