українська російська англійська
На Хмельниччині розпочато роботу з утилізації легких озброєнь та звичайних боєприпасів
20.04.2012 | 09:24
Прес-служба Міністерства оборони

19 квітня у Центрі УОС-ДМ з утилізації боєприпасів Держпідприємства “Укроборонсервіс”, що у селищі Грузевиця поблизу Хмельницького, розпочато роботи з утилізації легкого озброєння і стрілецької зброї (ЛОСЗ) в рамках проекту Трастового фонду НАТО/ПЗМ (Партнерство заради миру).

Церемонія з нагоди початку робіт та демонстрації потужностей на підприємстві пройшла за участю заступника Міністра оборони України Дмитра Пляцука, губернатора Хмельниччини Василя Ядухи, військових аташе країн НАТО, акредитованих в Україні, представників Агенції НАТО з технічного обслуговування та постачання (NAMSA), посольства США, РНБО України та ДП “Укроборонсервіс”.

Заступник глави оборонного відомства Дмитро Пляцук у своєму виступі під час презентації Проекту зауважив, що 18 квітня у Києві відбулась без перебільшення історична подія – підписання в Україні наймаштабнішого у світі проекту з часів функціонування Агенції NAMSA.

«Це великий прорив нашої держави у галузі утилізації непридатних для подальшого використання і небезпечних боєприпасів, мін та легкого стрілецького озброєння, – констатував заступник Міністра оборони Дмитро Пляцук. – Цей контракт несе декілька позитивних моментів. По-перше – це часткове вирішення проблем з можливим виникненням техногенних катастроф. По-друге, – дозволить завантажити виробничі можливості спеціалізованих підприємств України. І врешті-решт дасть новий імпульс програмам утилізації, які проводяться в Україні».

Дмитро Пляцук висловив впевненість у тому, що усі зобов’язання, які взяли на себе учасники контракту, будуть виконані якісно та у встановлений термін.

Довідка. В рамках реалізації другого етапу проекту Трастового фонду НАТО/ПЗМ,  планується утилізувати 76 тисяч тонн боєприпасів (у тому числі 3 мільйони одиниць протипіхотних мін) і 366 тисяч одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї, непридатних для подальшого використання і небезпечних для зберігання. Орієнтовна вартість робіт складатиме 25 мільйонів євро. Термін виконання – 3-4 роки.

версія для друку