українська російська англійська
Розпочався семінар щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх
20.04.2012 | 09:33
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

У дводенному форумі, що стартував 19 квітня, взяли участь начальник Головного штабу МВС України Анатолій Лазарев, Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, керівники відділів КМСД ГУМВС, УМВС областей, на залізницях, а також запрошені гості – представники Канадського проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» на чолі з директором проекту Танею Сенфорд Аммар.

Анатолій Лазарев наголосив, що Міністерство внутрішніх справ завжди приділяло підвищену увагу боротьбі зі злочинністю серед дітей та профілактиці правопорушень цієї категорії.

«Потужний імпульс служба отримала минулого року, коли Президент України Віктор Янукович поставив перед нею чітко окреслені завдання, – зазначив Анатолій Лазарев. – Треба підвищити відповідальність держави за виховання і безпеку дитини, максимально забезпечити дотримання її прав від самого народження. У реалізації цих завдань вже зроблено перші вагомі кроки».

Учасників форуму ознайомили з Концепцією реформування кримінальної міліції у справах дітей та створення на її базі ювенальної міліції.

«Працюючи над моделлю ювенальної міліції, ми враховували реалії сьогодення у діяльності підрозділів КМСД, менталітет нашого суспільства та досвід європейських країн у сфері захисту прав дітей», – акцентувала у своєму виступі заступник начальника Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Уляна Котлярова.

Головним напрямом діяльності новоствореного підрозділу, на її думку, має стати профілактична робота, яка дозволить запобігти криміналізації дітей та сприятиме реінтеграції неповнолітніх правопорушників у суспільство.

Власним досвідом у цій царині з українськими колегами поділилися канадські правоохоронці. Вони розповіли про механізм застосування до правопорушників процедури виведення з системи кримінального правосуддя, познайомили з методами профілактичної роботи, організацією співпраці у цьому питанні з іншими установами. Учасники форуму також дізналися, які програми для неповнолітніх правопорушників започатковано канадськими фахівцями, а ще – які повноваження має поліція у роботі зі школами.

Система ювенальної юстиції базується на взаємодії сім’ї, освітніх закладів, державних та муніципальних органів та установ, громадських організацій. У виступах усіх учасників семінару рефреном лунав заклик до налагодження такої взаємодії.

версія для друку