українська російська англійська
Держфінінспекція не допустила завищення тарифів на вивезення побутових відходів
23.04.2012 | 13:39
Прес-служба Державної фінансової інспекції

За дорученнями Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова Держфінінспекція України проводить контроль дотримання законодавства органами місцевого самоврядування щодо підвищення ними тарифів на житлово-комунальні послуги.

За словами Президента України, не можна безпорядок та безгосподарність комунальних підприємств перекладати на людей.

Нещодавно Держфінінспекція в Рівненській області не допустила застосування Могилянівською сільською радою завищених більше ніж удвічі тарифів для населення на послуги з вивезення твердих побутових відходів для КП "Відродження". Під час ревізії на цьому підприємстві інспектори Рівненщини взагалі не виявили розрахунків, які підтверджували б обґрунтованість вартості згаданої послуги.

Як повідомлялося, Держфінінспекція України проводить ревізії понад ста підприємств житлово-комунальної сфери, на послуги яких у 2011 році та в січні-лютому 2012 року підвищувалися тарифи для населення. Попередні результати цих ревізій засвідчили, що не скрізь підвищення тарифів відбулося обґрунтовано. В деяких випадках до складу тарифів включалися витрати на послуги, які фактично не надавалися або надавалися у значно менших обсягах.

Довідково. Протягом лютого-березня 2012 року до Держфінінспекції України та її територіальних органів надійшло 540 звернень громадян, з них на телефон довіри – 407 (решта надійшла поштовими листами та в інший спосіб). В основному звернення стосувалися перевірки обґрунтованості встановлених 2011 року та у поточному періоді 2012 року тарифів на послуги комунальних підприємств.

 

версія для друку