українська російська англійська
Залізничний вокзал у Маріуполі обслуговуватиме більше пасажирів
23.04.2012 | 16:06
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту "Укрзалізниця"

Маріупольський залізничний вокзал у зв'язку із введенням нових швидкісних електропоїздів Skoda буде обслуговувати більше пасажирів. Про це заявив начальник пасажирської служби Донецької залізниці Володимир Міхієнко, коментуючи чутки, які поширилися у місті, про нібито заплановане закриття вокзалу.

«Ніяких планів із приводу закриття вокзалу в Маріуполі немає і не було. Більше того, із введенням поїздів Skoda, які з'єднають Маріуполь із Донецьком, Луганськом, Дніпропетровськом і Харковом, навантаження на маріупольський вокзал зросте. Адже нові поїзди обертатимуться набагато швидше, ніж діючі сьогодні, і, природно, що пасажиропотік збільшиться. Якщо влітку вокзал у Маріуполі щодоби обслуговує близько 2,5 тис. осіб, то із введенням нового графіка руху кількість пасажирів зросте», - повідомив Володимир Міхієнко.

Він  також зазначив, що на вокзалі в Маріуполі у 2009 році були проведені масштабні роботи з його реконструкції, оскільки сполучення з цією станцією залізничники вважають перспективним. Цілком замінено дві залізничні колії, заново вимощено перон, реконструйовано зал очікування, оновлено вітражі і вікна, відремонтовано системи вентиляції і кондиціонування повітря, переоснащено сервісний центр.

Із введенням руху електропоїздів зі швидкістю до 160 км/год,  залізничне сполучення з Маріуполем повинно якісно покращитися. Маріуполь увійшов у п'ятірку міст, між якими буде курсувати двоповерховий електропоїзд Skoda. Завдяки йому час у дорозі із Маріуполя до Донецька скоротиться практично вдвічі.

Уведення нових поїздів викликало необхідність відкоригувати існуючий графік руху.

 «Існуючі маршрути не переглядалися з часів СРСР. Виникла природна потреба зробити роботу залізничного транспорту ефективною, сформувати маршрути таким чином, щоб на кожному з напрямків поїздами перевозилася максимальна кількість пасажирів. До того ж ми не можемо і далі перевозити людей у зношеному рухливому складі - адже це небезпечно. Основне навантаження з перевезення пасажирів у сполучення Маріуполь-Донецьк-Луганськ-Дніпропетровськ-Харків візьмуть на себе нові двоповерхові поїзди підвищеного комфорту Skoda, і всі бажаючі будуть перевезені», - зазначив Володимир Міхієнко

версія для друку