українська російська англійська
Україна перейде на виробництво сертифікованого садивного матеріалу
23.04.2012 | 16:39
Прес-служба ДЕРЖАВНої ІНСПЕКЦІї СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

У Державній інспекції сільського господарства Україна бачать причину такої популярності іноземного посадкового матеріалу недостатньої кількості українських саджанців категорії «сертифіковані». Як свідчить статистика в 2011 році на території України вирощено понад 87% посадкового матеріалу винограду категорії - «стандартний» і більше 12% категорії - «сертифікований». Про це в коментарі журналу «Напої.Технології.Інновації» розповів Голова Держсільгоспінспекції України Сергій Тригубенко.

- В останні роки, на жаль, спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості імпортованого посадкового матеріалу. Це обумовлено тим, що зазвичай, зарубіжні саджанці, хоча мають велику вартість, але мають і кращу категорію якості, будучи в більшості «сертифікованими», в той час як саджанці вирощені розсадницьких підприємствами Україні, за невеликим винятком, мають категорію «стандартний, - підкреслив Сергій Тригубенко. - Ми сподіваємося, що найближчим часом вдасться змінити цю ситуацію. Так, згідно зі змінами внесеними до Закону України «Про виноград та виноградне вино» № 2974-17 від 03.02.2011 р. галузь виноградного розсадництва Україна зобов'язана перейти на виробництво сертифікованого садивного матеріалу.

Гарантом якості посадкового матеріалу покликана виступити і обов'язкова експертиза, якій підлягають саджанці. Як наголосив Голова Держсільгоспінспекції, посадковий матеріал винограду, незалежно від походження, підлягає карантинному контролю, відповідності вимогам державних стандартів України. Перевірка проводиться візуально або лабораторно, в залежності від категорії посадкового матеріалу на відсутність регламентованих вірусів і бактерій.

 

версія для друку