українська російська англійська
Микола Азаров: Завтра буде закладено перший камінь у фундамент конфайнменту на ЧАЕС
25.04.2012 | 10:26
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

26 квітня Президент України Віктор Янукович закладе перший камінь у будівництво конфайнменту на Чорнобильській атомній станції. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України.

Глава Уряду нагадав, що 26 квітня виповнюється двадцять шість років з дня Чорнобильської катастрофи. «На жаль, і в світі, та й дехто в Україні, забули масштаби цієї катастрофи. А це біда, аналогів якої в історії людства немає», - заявив Микола Азаров. Він додав, що внаслідок аварії на ЧАЕС радіацією було забруднено 200 тис. квадратних кілометрів території України, понад 5 мільйонів гектарів сільгоспугідь. В Україні більше 2 мільйонів осіб, у тому числі майже півмільйона дітей, постраждали від наслідків катастрофи. За словами Прем’єр-міністра, весь цей час наша країна долала наслідки цієї біди практично наодинці.

«Завтра Глава держави закладе перший камінь в фундамент цієї споруди. Ми вдячні країнам-донорам, які зробили реальним здійснення такого проекту», - підкреслив Микола Азаров.

Він додав, що будівництво безпечного укриття над зруйнованим реактором ЧАЕС – це результат міжнародних зусиль в боротьбі з наслідками Чорнобильської катастрофи.

«Безпека атомної енергетики, ядерних об’єктів була і залишається нашою найбільшою турботою. Ми концентруємо зусилля і ресурси науки, національного виробництва, міжнародного співробітництва на реалізації безперервної програми підвищення безпеки атомної енергетики. І тут ми вдячні партнерам з Євросоюзу, Японії, які практичними діями підтримують нашу рішучість мати в Україні найбільш безпечні атомні електростанції», - підкреслив Прем’єр-міністр.

версія для друку