українська російська англійська
Глава Уряду доручив проаналізувати стан чорнобильських лікарень
25.04.2012 | 11:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Віце-прем’єр-міністру України - Міністру охорони здоров’я разом з Академією медичних наук України провести детальний аналіз проблем та перспектив діяльності всіх медичних закладів, які спеціалізуються на лікуванні чорнобильців. Про це Глава Уряду заявив під час засідання Кабінету Міністрів України.

"Доручаю Міністру охорони здоров’я разом з Академією медичних наук зробити аналіз потреб і планів розвитку і Київського центру, і всіх чорнобильських лікарень. Організуйте ретельну перевірку і зробіть, Раїсо Василівно, принципові висновки», - заявив Микола Азаров.

За його словами, чорнобильці найбільше потребують доступного і ефективного лікування, але не завжди отримують. «У Київському центрі радіаційної медицини, який я відвідав, я побачив багато проблем. Треба оновлювати обладнання. Дорогих ліків не вистачає. Пацієнтам зі скромним достатком пропонують їх купувати», - підкреслив Микола Азаров та додав, що така ситуація - це серйозний привід розібратися, хто несе відповідальність за те, що роками консервувався такий стан зубожіння провідної профільної лікарні.

Як зазначив Глава Уряду, тут повинен застосовуватися принциповий та безумовний підхід: там, де йдеться про людей, що віддали своє здоров'я під час ліквідації аварії, там держава повинна максимально використати усі можливості. І в першу чергу компенсувати людям витрати на лікування.

 

версія для друку