українська російська англійська
Внесок України у підтримання миру в Косово високо оцінюють у світі
25.04.2012 | 14:25
Прес-служба Міністерства оборони

У Косово 24 квітня відбулася зустріч керівника оперативної групи Міністерства оборони України, що надає допомогу та сприяння у проведенні чергової ротації національного миротворчого контингенту, генерал-майора Віктора Муженка з командиром багатонаціональної бойової групи “East” сил КФОР полковником ЗС США Джефрі Джей Літхеном.

Генерал-майор Віктор Муженко відрекомендував командуванню багатонаціональної бойової групи командира нової – 16-ї – ротації українського контингенту підполковника Іллю Федоренка.

Американські офіцери ознайомили присутніх зі структурою та завданнями багатонаціональної бойової групи “East”, а також зоною її відповідальності.

«Своєю відповідальною, професійною роботою українські миротворці роблять значний внесок у підтримання миру і стабільності у Косово», – зазначив полковник Джефрі Джей Літхен. Він додав, що більшість завдань українського миротворчого контингенту 16-ї ротації будуть пов’язані з патрулюванням вздовж адміністративно-розмежувальних ліній.

Генерал-майор Віктор Муженко та полковник Джефрі Джей Літхен обговорили питання щодо покращення підготовки, управління національних контингентів і процедур реагування на екстрені команди, зокрема, виклику MEDEVAC (групи медичної евакуації). Варто наголосити, що саме БНБГ “East” відповідає за всі медичні виклики від військовослужбовців сил КФОР. Також у разі екстреної потреби військові медики та вертолітники групи надають необхідну допомогу цивільному населенню.

На завершення зустрічі керівник оперативної групи Міністерства оборони України генерал-майор Віктор Муженко ознайомився з роботою тактичного оперативного центру багатонаціональної бойової групи “East”.

 

версія для друку