українська російська англійська
Держказначейство: Держбюджет у I кварталі виконано з профіцитом
25.04.2012 | 16:44
Прес-служба Державної казначейської служби

24 квітня відбулося засідання Колегії Державної казначейської служби України, метою якого було підведення підсумків діяльності органів Казначейства за перший квартал 2012 року та обговорення основних напрямів діяльності           у поточному році.

У вступному слові Голова Державної казначейської служби С.Харченко зазначив, що отримавши рік тому нові статус та назву Казначейства, незмінними залишаються його основні завдання і цілі – внесення пропозицій щодо формування та реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, забезпечення ліквідності єдиного казначейського рахунку, неухильне дотримання бюджетної дисципліни, забезпечення прозорості та контрольованості грошових потоків, стабільного функціонування фінансової системи держави.

Напередодні 17-ї річниці з дня заснування Державного казначейства України Колегія відзначила, що за цей період створено ефективну трирівневу структуру органів Державної казначейської служби України, запроваджено повномасштабне казначейське обслуговування касового виконання державного бюджету, переведено на казначейське обслуговування позабюджетні кошти установ і організацій та усі місцеві бюджети, відбулося входження Казначейства до системи електронних платежів Національного банку України, запроваджено систему управління єдиним казначейським рахунком.

Про масштаби діяльності служби, яка активно взаємодіє з усіма учасниками бюджетного процесу, свідчить той факт, що тільки за один день органами Казначейства в середньому проводиться більше 210 тисяч транзакцій.

2012 рік оголошено «роком прориву», який має здійснити Державна казначейська служба у сфері інформаційних технологій. Крім оновлення комп’ютерного обладнання, передбачено побудову серверного приміщення для Головного системного центру Системи управління державними фінансами. Наразі проводиться тестування дистанційного обслуговування зовнішніх користувачів послуг програмно-технічного комплексу «Клієнт – Казначейство» із використанням сертифікатів центру сертифікації ключів Казначейства. Найближчим часом буде підписано угоду щодо створення центрального вузла маршрутизації та програмно-апаратного комплексу захищеного вузла інтернет-доступу. Створюється комплексна система захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі Державної казначейської служби України.

«Попереду велика і дуже відповідальна робота, результати якої відчують усі учасники бюджетного процесу» - зазначив Сергій Харченко.

У відповідності до порядку денного з доповідями виступили перший заступник Голови Державної казначейської служби України Олександр Даневич та заступник Голови Геннадій Лега.

Під час засідання Колегії виступаючі зосередили свою увагу на тенденції збільшення доходів бюджету. За даними місячного звіту в I кварталі 2012 року обсяги надходжень до державного бюджету перевищують на 10 млрд. 819 млн. грн. відповідні показники І кварталу 2011 року. Надходження загального фонду державного бюджету зросли на 16 % і склали 65 млрд. 879 млн. гривень.

Касові видатки державного бюджету теж зросли в I кварталі 2012 року порівняно з аналогічним періодом 2011 року на 9 млрд. 257 млн. грн., або            на 13,9 % і становили 75 млрд. 948 млн. гривень. Видатків загального фонду державного бюджету проведено на 11,6 відсотка більше аналогічного показника 2011 року.

При плані фінансування державного бюджету на 2011 рік у сумі 38 млрд. грн. фактичний показник дефіциту державного бюджету склав 23 млрд. гривень.

За січень-березень 2012 року Державний бюджет виконано із профіцитом у сумі 975,7 млн. гривень.

В автоматичному режимі здійснено відшкодування 330-ти платникам ПДВ на суму 6 млрд. 430 млн. грн., що складає 56,6 % від загальної суми відшкодованого податку на додану вартість.

Таким чином, показники виконання бюджетів сьогодні демонструють достатній потенціал, який дозволить реалізувати важливі ініціативи Президента і Уряду та забезпечити подальше впевнене зростання економіки України.  

За результатами засідання Колегії прийняті відповідні рішення та окреслені напрями діяльності Державної казначейської служби України із забезпечення стабілізації та безпеки фінансово-платіжної системи держави.

 

 

версія для друку