українська російська англійська
У Криму інвесторам, які обробляють зрошувані землі, надаватимуть знижки на воду
25.04.2012 | 17:50
Рада міністрів АРК

У Криму інвесторам і сільськогосподарським товаровиробникам, які освоюють нові поливні землі, планується надавати знижку на послуги з подачі води. Про це повідомив голова Республіканського комітету Криму з водогосподарського будівництва і зрошуваного землеробства Ігор Вайль на засіданні Ради міністрів 25 квітня.

За його даними, інвестору, який освоює поливні землі на площі 70 - 210 га, передбачається надавати знижку 10%, 210 - 500 га - 20%, а за площу 500 га і більше - до 30%. «Рескомводгосп Криму розробляє механізм надання таких пільг. Ми розраховуємо, що знижки дозволять залучити інвестиції в розвиток сільського господарства», - зазначив глава Рескомітету.

Крім того, на засіданні схвалили план подачі води на полив сільськогосподарських культур, в наливні водосховища і рибні ставки.

Згідно з документом, на зрошення земель за рахунок ресурсів Північно-Кримського каналу і місцевих джерел планується подати 693,1 млн. кубометрів води. В Міжгірне, Феодосійське, Фронтове, Ленінське, Станційне і Самарлінское наливні водосховища - 92 млн. кубометрів води. При цьому 13,2 млн. кубометрів води передбачено для розведення риби. «До 3 травня водою будуть заповнені всі канали в обсязі 173 млн. кубометрів, і ми зможемо приступати до поливу. Це повністю забезпечить водою економіку Криму», - додав Ігор Вайль.

Дане розпорядження прийнято з метою забезпечення населення та галузей економіки водою, регулювання раціонального використання водних ресурсів господарюючими суб'єктами промисловості, сільського та житлово-комунального господарства, а також підвищення рівня забезпеченості населення і приїжджих сільськогосподарською продукцією.

версія для друку