українська російська англійська
У травні пенсіонери одержать вже підвищені пенсії
26.04.2012 | 15:23
Прес-служба Пенсійного фонду

Органи Пенсійного фонду України працюють над реалізацією соціальних ініціатив Президента України В. Януковича у сфері пенсійного забезпечення. Про це повідомив Голова правління Пенсійного фонду Борис Зайчук під час брифінгу для журналістів, який передував урядовій «гарячій лінії» в Кабінеті Міністрів України 24 квітня ц.р.

23 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанови «Про підвищення рівня соціального захисту населення» та «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які спрямовані на реалізацію соціальних ініціатив Президента України В. Януковича щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення.

Зазначеними постановами передбачено, зокрема, з 1 травня 2012 року здійснити осучаснення заробітної плати для обчислення пенсій тим, хто вийшов на пенсію до 2008 року.

Осучаснення буде проведено до середньої заробітної плати за 2007 рік тим, у кого пенсії обчислені відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про наукову і науково-технічну діяльність», а також колишнім військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, які одержують пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Досить суттєво збільшаться в результаті осучаснення розміри пенсій шахтарів, хіміків, науковців.

Для всіх пенсіонерів, які отримують трудові пенсії та мають страховий стаж жінки – 20 років, чоловіки – 25 років, незалежно від часу виходу на пенсію, розмір підвищення до пенсії в результаті перерахунку не може бути меншим, ніж 100 гривень.

Для пенсіонерів, які мають меншу тривалість страхового стажу, сума підвищення становитиме не менше 50 гривень, а для одержувачів соціальних пенсій – 30 гривень.

 

версія для друку