українська російська англійська
На модернізацію комунальних котелень виділено 500 млн. грн.
26.04.2012 | 16:54
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

У 2012 році на виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки у державному бюджеті України передбачено 502 млн. грн., окрім того - фінансова підтримка Європейського Союзу у розмірі 325 млн. грн. На модернізацію комунальних котелень, об'єктів соціальної та бюджетної сфер із загальної суми, виділеної з бюджету на реалізацію Програми, буде направлено близько 500 мільйонів гривень.  Про це повідомив  Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич 25 квітня під час дискусії «Державна політика та законодавча основа розвитку української біопаливної галузі», що відбулася у рамках IV Українського біопаливного форуму UBF-2012.

Зі слів Голови Агентства, за результатами реалізації Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки, у 2011 році в Україні було вироблено 650 тисяч тонн твердого біопалива (пелетів та брикетів) з відходів деревини, соломи та лушпиння соняшника, а також – більше 30 тисяч тонн моторного палива на основі біоетанолу. Окрім того, за Програмою Агентство надало державну підтримку 45 проектам з переведення котелень, що обслуговують об'єкти соціальної сфери, на використання альтернативних видів палива, загальною вартістю 42 млн. грн.  

«Нині одним із основних завдань держави, власне, як і нашого Агентства, поряд з підвищенням енергоефективності вітчизняної економіки, є створення умов для  збільшення частки відновлюваних джерел енергії та альтеративних видів палива в енергетичному балансі країни», - заявив М. Пашкевич.

До обговорення сучасних проблем біопаливної галузі долучилися: виконавчий директор Європейського Пелетного Консульства Петер Рехбергер, заступник Міністра палива та енергетики України Ігор Кірюшин, заступник голови Одеської ОДА Олександо Малін та інші.  

 

 

версія для друку