українська російська англійська
На Буковині стартували медичні ралі
27.04.2012 | 09:46
Чернівецька ОДА

26 квітня на Соборній площі Чернівців стартували змагання бригад швидкої медичної допомоги «Медичні ралі-2012». На відміну від минулого року, цього разу вони мають міжнародний статус, оскільки крім бригад швидкої допомоги, з усіх районів області, у змаганнях зголосилися взяти участь медики сусідніх областей, Молдови та Румунії.

Як відзначив заступник начальника Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ростислав Калошин, торішні змагання засвідчили високі професійні навички їхніх учасників, а наслідком було поліпшення надання екстреної медичної допомоги мешканцям області. «Завдяки співпраці Чернівецької облдержадміністрації з Міненерговугілля область отримає кошти для придбання трьох реанімобілів для транспортування важкохворих, породіль і новонароджених, що дасть змогу поліпшити матеріально-технічне оснащення служби екстреної допомоги краю», - сказав Ростислав Калошин.

Легкого старту і перемоги учасникам ралі побажали ректор Буковинського державного медичного університету Тарас Бойчук, депутат Чернівецької обласної ради Матвій Куцак, керівники делегацій закордонних гостей. Після урочистого старту ціла кавалькада карет «швидкої» – від найсучасніших реанімобілів до УАЗИків рушила у бік траси міжнародного значення Чернівці - Порубне. Майже на самому кордоні України та ЄС відбудуться п’ять етапів змагань, у тому числі – нічні, коли учасники ралі будуть «рятувати» жертв зімітованого теракту із підірваного палаючого автомобіля.

До критеріїв оцінки роботи карет швидкої медичної допомоги суддями буде братися вміння організувати роботу медперсоналу на місці виклику, орієнтування на місцевості, якість та швидкість надання екстреної медичної допомоги, співпраця із відповідними працівниками управління Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій та Служби безпеки України в області, водійська майстерність. За дотриманням протоколів надання екстреної медичної допомоги слідкуватиме кваліфікована бригада арбітрів. Переможців визначать за сумою набраних балів.

 

 

версія для друку