українська російська англійська
Збільшено субвенцію на допомогу соціально незахищеним жителям Львівщини
27.04.2012 | 10:05
Львівська ОДА

За поданням обласної державної адміністрації на виконання вимог Бюджетного кодексу України обласна рада затвердила зміни до показників обласного бюджету поточного року. Про це повідомив начальник головного фінансового управління Олег Демків.

З метою забезпечення реалізації програм відповідно до закону про внесення змін до державного бюджету 2012 року, яким для області передбачено додатковий фінансовий ресурс, а також проведення у повному обсязі видатків на оплату праці працівників бюджетних установ обласного підпорядкування та інших першочергових видатків запроектовано збільшено обсяг обласного бюджету поточного року за видатками загалом на 241,3 млн. гривень.

Зокрема, збільшується обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям майже на 77 млн. грн. (з урахуванням змін обсяг субвенції на цю мету становить 1 мільярд 935,2 млн. грн.).

Це пов’язано з тим, що з метою посилення соціальної підтримки найбільш вразливих категорій одержувачів – сімей, до складу яких входять діти та непрацездатні особи (інваліди та пенсіонери) з 1 липня поточного року відповідно до законодавства підвищується рівень забезпечення прожиткового мінімуму для інвалідів, пенсіонерів та дітей.

У державному бюджеті для області також передбачено додатковий фінансовий ресурс на покращення соціальних послуг найуразливішим верствам населення в сумі 24 млн. гривень. Вони спрямовані на модернізацію соціальних служб з метою більш повного охоплення увагою держави пенсіонерів, інвалідів та сімей з дітьми.

Окрім того, відповідно до вищезгаданого закону виділено з державного бюджету додаткову дотацію на оплату праці працівникам бюджетних установ області, яка у сумі 72,6 млн. грн. розподілена між бюджетами міст і районів з врахуванням бюджетної забезпеченості.

Збільшено обсяг субвенції з державного бюджету для оплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за принципом „гроші ходять за дитиною” майже на 1 млн. грн., які розподілені між територіальними бюджетами.

На соціальне забезпечення та соціальний захист (без урахування трансфертів з державного бюджету) зріс обсяг видатків за загальним фондом на 14,8 млн. грн., оскільки підвищуються допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, а також збільшено фінансовий ресурс на утримання будинків-інтернатів для літніх людей та інвалідів і будинків-інтернатів для дітей-інвалідів.

Окрім цього, у переліку регіональних програм обласного бюджету на 2012 рік відображено Комплексну обласну програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на реалізацію якої передбачено 975 тис. гривень.

Додатково передбачено кошти на оплату праці та інші поточні витрати установ освіти, охорони здоров”я та інших галузей, а також на реалізацію окремих заходів та регіональних програм.

Додаткові видатки передбачено здійснити за рахунок міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, додатково виділених обласному бюджету відповідно до вищезгаданого закону в сумі 213,7 млн. грн., а також внутріобласних бюджетних ресурсів.

версія для друку