українська російська англійська
Нацрада з питань ОСББ удосконалить правову базу житлової сфери
27.04.2012 | 10:32
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України під головуванням Першого заступника Міністра Олександра Аліпова відбулося перше засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Нацрада затвердила план роботи, проаналізувала виконання завдань, визначених протоколом № 92 засідання Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2011 року, а також пропозиції щодо удосконалення нормативно-правової бази створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

«Наш попередній досвід переконливо свідчить, що розв’язати низку суттєвих протиріч у взаємодії об’єднань із державними відомствами та природніми монополістами можливо лише в рамках системного підходу. Відтак, робота новоствореної Національної ради буде зосереджуватися на системному вирішенні проблем, у першу чергу, шляхом вироблення та узгодження між різними відомствами дієвих пропозицій для коригування законодавства», – наголосив підбиваючи підсумки засідання Олександр Аліпов.

За його словами, три профільні робочі групи, утворені із числа членів ради зосередяться на найголовніших проблемах життєдіяльності ОСББ і вже до наступного засідання підготують узагальнені пропозиції для коригування нормативно-правової бази. Це, зокрема, питання утримання та обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, експлуатації та капремонту ліфтового господарства, питання тарифів та житлових субсидій для членів ОСББ, отримання інформації про власників квартир у будинку для створення об’єднання тощо.

«Вже сам факт створення цієї Національної ради – велика перемога об’єднань та громадськості. Запорука успіху її діяльності – згода між учасниками, адже і між державними відомствами, і між представниками об’єднань та громадськості є різні, часом протилежні погляди на шляхи вирішення проблем ОСББ», – прокоментувала завершення першого засідання заступник Голови Національної ради Катерина Чижик.

За словами Катерини Чижик, яка також є заступником голови правління ОСББ «Прометей 18-в», що в Дніпропетровську, проблем у повсякденній діяльності об’єднань накопичилося скільки, що часу для їхнього неквапливого розгляду майже не залишилось.

«Тільки тоді, коли всі учасники процесу, як з числа державних органів, так і представники громадськості, відкинувши вузьковідомчі інтереси та власні амбіції  зосередяться на спільній роботі на результат – ми зможемо виправити цю ситуацію», – наголосила К.Чижик.

Нагадаємо, що 14 березня цього року Уряд утворив Національну раду з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, як тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України.

До складу Ради, крім посадовців, також увійшли і ряд представників об’єднань та громадських діячів, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, об’єднань профспілок і роботодавців, суб’єктів господарювання. Діяльність органу висвітлюватиметься у спеціальній рубриці офіційного веб-сайту Міністерства, ознайомитися із персональним складом можна за посиланням: Національна рада з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинківОписание: http://min.ndiasb.com.ua/templates/pantheon/images/arrow.png.

 

 

 

версія для друку