українська російська англійська
Київ пропонує інвесторам понад 200 проектів
27.04.2012 | 11:04
Київська МДА

Перші 255 інвестиційних проектів, що відповідають завданням Стратегії розвитку Києва до 2025 року, вже знаходяться на різних стадіях інвестиційного процесу. Про це повідомили в головному управлінні економіки та інвестицій КМДА.

Так, за даними головного управління із 10-ох проектів, які увійшли до реєстру, інвестиційною комісією прийнято рішення про оголошення інвестиційного конкурсу, за 13 проектами готуються техніко-економічні показники та умови конкурсу; інвестиційною комісією прийнято рішення про залучення інвестора до 187 проектів та ще 45 проектів готуються для розгляду зазначеною комісією.

Усі ці проекти відповідають завданням Стратегії розвитку Києва до 2025 року. На сьогодні до реєстру проектів за ініціативою «Першокласна інфраструктура» включено 117 проектів, «Ощадлива енергетика» – 39 проектів, «Дніпровська перлина» – 9, «Здоровий киянин» – 30, «Зроблено в Києві» – 24 проекти, «Центр поруч з домом» – 16, «Культурна височина» – 20 проектів. 

Як зазначили у головному управлінні, втілення Стратегії передбачає два механізми реалізації ініціатив – за рахунок бюджетних коштів, у рамках цільових програм, та за рахунок коштів приватних інвесторів через реалізацію інвестиційних проектів. Співпраця між місцевими органами влади та приватним бізнесом при реалізації великих проектів, таких як будівництво 4-ої лінії метро, міжнародного ділового району «Київ-Сіті» або будівництво тунелів, буде здійснюватися на засадах державно-приватного партнерства. Сьогодні реєстр проектів, що відповідають завданням Стратегії та знаходяться в інвестиційному процесі, налічує 255 проектів і продовжує щоденно поповнюватися. Орієнтовна вартість інвестиційних проектів, які знаходяться в роботі головного управління економіки та інвестицій, сягає 130 млрд. грн. Щотижня відбуваються засідання інвестиційної комісії, які є рушієм інвестиційного процесу та механізмом залучення приватного бізнесу до реалізації важливим для міста проектів.

Нагадаємо, що на виконання Стратегії розвитку Києва до 2025 року запроваджено новий інвестиційний процес, яким запроваджено систему «єдиного вікна», роль якого відіграє головне управління економіки та інвестицій, активізовано роботу інвестиційних агентств та міської інвестиційної комісії. Інвестиційна комісія працює в щотижневому режимі.

Крім того, 29 березня у столиці було проведено перший Київський інвестиційний форум, де представлено 142 проекти розвитку міської інфраструктури та в якому взяли участь більше 300 учасників із різних країн світу.

версія для друку