українська російська англійська
На Житомирщині чорнобильці отримали 34 квартири
27.04.2012 | 11:19
Житомирська ОДА

26 квітня, у день відзначення 26-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС, на Житомирщині за дорученням голови Житомирської обласної державної адміністрації, голови обласної організації Партії Регіонів Сергія Рижука вперше за останні 5 років переселенцям із забрудненої зони було вручено ордери на квартири у новозбудованому житловому будинку в м. Баранівці.  У п’ятиповерховому будинку 34 квартири отримали жителі Народицького, Олевського, Овруцького, Лугинського та Коростенського районів.

З цієї нагоди біля новобудови відбувся урочистий захід за участю керівників обласного та районного рівнів, переселенців з північних районів області, мешканців Баранівки.

«Бюджет області має соціальне спрямування, – наголосив у своєму виступі на урочистостях голова обласної ради Йосип Запаловський. – В економіці Житомирщини досягнуто помітних зрушень, що дає можливість розбудовувати соціальну сферу регіону. Виникає потреба у здійсненні невідкладних заходів щодо будівництва об'єктів, створення необхідної інфраструктури в місцях компактного переселення громадян. Роботи у цьому напрямку багато. І тільки спільно, на базі взаєморозуміння та єднанні зусиль ми зможемо досягти наміченої мети та подолати труднощі у питаннях соціального захисту постраждалих громадян нашої області».

Наразі на території області проживає 296 тисяч потерпілих від Чорнобильської аварії, 483 сім’ї – у зоні безумовного (обов’язкового) відселення. Для забезпечення їх пристойним житлом необхідно близько 112 мільйонів гривень.

Від імені голови облдержадміністрації Сергія Рижука керівники області та Баранівського району привітали новоселів і всіх учасників свята з непересічною подією – врученням переселенцям із забруднених районів ордерів на 34 нові квартири. На їх придбання з державного бюджету було виділено 6 мільйонів 800 тисяч гривень через розпорядника коштів – управління МНС.

Цьогоріч із державного фонду область отримає близько 15 мільйонів гривень, що дасть можливість придбати для переселенців ще 55 квартир.

Усе це обнадіює, позаяк взяті на житомирському Поліссі темпи вирішення соціальних проблем дають гарні перспективи на забезпечення сучасним житлом іще майже півтисячі сімей, які потребують переселення із так званої «чорнобильської зони», у найближчі чотири роки.

 

версія для друку