українська російська англійська
Микола Азаров: Резерв медикаментів унеможливить дефіцит ліків від гіпертонії
27.04.2012 | 13:32
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд поетапно запроваджує європейські підходи до ціноутворення на лікарські засоби. Встановлюються граничні ціни на певні медичні препарати, проводяться переговори з фармацевтичними компаніями щодо реалізації пілотного проекту із запровадження референтних цін на медикаменти, опрацьовується питання створення двомісячного резерву конкретних лікарських засобів, щоб унеможливити штучний дефіцит тощо.

Як зазначив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України, зокрема, Міністерство охорони здоров’я разом з Мінекономрозвитку у стислі терміни визначать і оприлюднять граничний рівень оптово-відпускних цін на препарати для лікування гіпертонічної хвороби. Це стосується 11 мільйонів хворих людей в Україні.

«Ціни визначаються шляхом моніторингу і порівняння із цінами в таких країнах, як Болгарія, Польща, Словаччина, Чехія тощо. Максимальна оптова надбавка – 10%, роздрібна – до 25%. Це гранична ціна, вище якої не можна реалізовувати зазначені лікарські засоби через аптечну мережу», - наголосив Микола Азаров і додав, що необхідність такої роботи викликана тим, що деякі ліки в Україні значно дорожчі, ніж в Європі.

Наприклад, підкреслив Микола Азаров, середня вартість «Бісопрололу» на місяць лікування для мешканця Україні становить 60 грн., а в Європі - еквівалент 30 грн.

«Для нас надзвичайно важлива доступність ліків для людей», - зазначив Глава Уряду. Він додав, що наступним кроком буде запровадження часткового відшкодування вартості ліків для соціально незахищених категорій громадян.

Микола Азаров також звернув увагу на опір фармацевтичних компаній у встановленні референтних цін на ліки, оскільки не хочуть відмовлятися від надприбутків.

«Тому Міністерство охорони здоров’я разом з главами обласних адміністрацій зобов’язані забезпечити контроль наявності в аптеках лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту», - зазначив Прем’єр-міністр. При цьому наголосив, що Уряд створить двомісячний резерв таких лікарських засобів, щоб унеможливити штучний дефіцит на етапі запуску пілотного проекту.

Разом з тим, не менш важливим, на думку Миколи Азарова, є необхідність врегулювання питання продажу медичних препаратів за рецептами. Глава Уряду переконаний, що зробивши рецепт на ліки довготривалим, можна уникнути черг: «Треба також не допустити черг за рецептами. Треба термін дії рецепту зробити тривалим, щоб не ходити щоразу за новим».

 

версія для друку