українська російська англійська
Країни СНД зацікавлені розвивати сферу транспортних послуг
27.04.2012 | 14:04
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У Мінську (Республіка Білорусь) пройшли засідання галузевих Рад при Координаційній транспортній нараді держав-членів СНД (далі – КТН СНД). У рамках заходів фахівцями з Російської Федерації, Білорусії, Азерйбаджану, Казахстану, Молдови, Туркменістану та України було обговорено низку актуальних питань розвитку сфери транспортних послуг на просторі СНД.

Зокрема, було проведено засідання Рад КТН СНД: з безпеки на транспорті; з освіти та науки; з інформатизації на транспорті, а також Нарада державних адміністрацій морського та річкового транспорту та Нарада з автомобільного транспорту. Саме в останніх двох і взяли участь українські представники – відповідно заступник директора Департаменту державної політики у галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Ігор Горобець та Віце-президент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Леонід Докіль, – які разом з колегами з інших країн-членів СНД обговорили низку важливих питань розвитку перевезень водним та автомобільним транспортом у рамках СНД.

Так, зокрема, на порядку денному цьогорічного засідання Наради державних адміністрацій морського та річкового транспорту учасниками було розглянуто питання будівництва сучасних типів суден «річка-море» для країн СНД та взаємодії суміжних видів транспорту (морського, залізничного) у великих транспортних вузлах. Піднято питання і збільшення вантажопотоків між країнами СНД та Дунайського басейну, а також необхідності відкриття нових паромних ліній для перевезення автотранспорту та пасажирів Каспійським морем для подальшого розвитку судноплавства та товарообміну між державами.

Обговорено і низку питань, що стосуються забезпечення безпеки судноплавства та мореплавання у акваторії Чорного та Каспійського морів. Сторони домовилися продовжити роботу з розширення співробітництва державних адміністрацій морського та річкового транспорту у галузі безпеки мореплавання, пошуку та рятування, запобігання забруднення морського середовища. Відповідна робота проводитиметься і щодо забезпечення ефективного розвитку перевезень водним транспортом у рамках СНД.

Серед ж актуальних питань автомобільного транспорту, розглянутих на відповідній Нараді КТН СНД – проведення країнами-учасницями СНД роботи з ліквідації бар’єрів, що виникають під час здійснення міжнародних автомобільних перевезень пасажирів та вантажів, спрощення та гармонізація процедур відкриття і продовження міжнародних регулярних автобусних маршрутів та ін.

 

 

версія для друку