українська російська англійська
Стартував Всеукраїнський Місяць боротьби з раком шкіри
27.04.2012 | 17:25
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

27 квітня 2012 року у приміщенні МОЗ України відбулася прес-конференція, присвячена початку Всеукраїнського Місяця боротьби з раком шкіри, у якій взяли участь представники МОЗ України, а також провідні спеціалісти галузі. Учасники прес-конференції розповіли про програму заходів, що будуть реалізовані протягом Всеукраїнського місяця боротьби з раком шкіри. Крім того, відбулася презентація сучасних підходів до діагностики та лікування новоутворень шкіри.

  «Згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) щорічно у світі реєструють близько 48 тис. смертей, пов’язаних з меланомою (рак шкіри). Протягом 2010 року в Україні було зареєстровано майже 3 тис. нових випадків захворювань на рак шкіри, а також 1070 зареєстрованих випадків смерті. В середньому в Україні захворюваність на меланому складає 6,18 випадків на 100 тис. населення. Починаючи з 2009 року, у більшості областей України навесні (перед початком пляжного сезону) проводяться масові огляди населення на предмет виявлення захворювань шкіри» - розповів заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов.

  «Пік захворюваності на меланому, як у чоловіків так і у жінок, припадає на вікову групу від 65 років. При цьому жінки хворіють у 1,5 рази частіше, ніж чоловіки» - доповнив директор департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей.

  «Частка злоякісних новоутворень шкіри виявлених при профілактичних оглядах складає 30% від усіх виявлених новоутворень. Варто зауважити, що кількість сонячних днів протягом останніх років збільшилась, а інтенсивність сонячного випромінювання перевищує усі допустимі норми. У зв’язку з цим необхідно формувати у населення більш уважне ставлення до новоутворень та родимок» - підсумував головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Дерматовенерологія» Олександр Літус.

  Ініціатива проведення Всеукраїнського місяця боротьби з раком шкіри знайшла підтримку у Віце-прем’єр-міністра України - Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової та Президента Національної Академії медичних наук України Андрія Сердюка.

 

  Безкоштовну консультацію зможуть надати українцям всі обласні шкірно-венерологічні диспансери, а також інші лікувальні установи усіх форм власності.

  З їх повним переліком, а також датою початку програми безкоштовних консультацій, українці зможуть ознайомитись з 4-го травня 2012 р. на сайті Головного  спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Дерматовенерологія» Олександра Літуса:  www.moz-derm.org.ua

 

 

Довідково:

Рекомендації фахівців як зберегти шкіру здоровою та захищеною від

негативного впливу навколишнього середовища:

 

1. Небажано перебувати на пляжі в період з 10 до 16 години.

2. Відмовтесь від відвідування соляріїв.

3. Категорично не допускайте перебування на пляжі дітей у віці до 3-х

років.

4. Використовуйте сонцезахисний одяг: капелюхи з широкими полями,

сорочки з довгим рукавом та сонцезахисні окуляри.

5. Категорично не заклеюйте родимки пластиром.

6. Використовуйте сонцезахисні засоби в період перебування на сонці.

7. Проводіть самостійний огляд шкіри з метою виявлення підозрілих

новоутворень шкіри.

8. При знаходженні новоутворень на шкірі треба негайно звернутися до

лікаря-дерматолога.

9. У випадку травми родимки негайно зверніться до лікаря-дерматолога.

10.За допомогою лікаря проведіть дерматоскопію усіх підозрілих родимок

та новоутворень шкіри.

 

версія для друку